Ёзги оромгоҳлар ходимлари тақдирланди

Ўзбекистон 09 Сентябрь 2015 7838

8 сентябрь куни Тошкентда болалар учун ҳордиқ ва соғломлаштириш жойлари ташкилотчиларининг IV республика форуми ўтказилди. Унинг ташкилотчиси Ўзбекистон касаба уюшмалари федерацияси бўлди.

Унда вазирлик ва идоралар раҳбарияти, жамоат ташкилотлари, маҳаллий ҳокимият органлари вакиллари, ёзги болалар оромгоҳлари ишчилари ва ОАВ ходимлари иштирок этди.
Федерация матбуот хизматининг маълум қилишича, жорий йилнинг ёзги мавсумида ташкил этилган оромгоҳлар сони 261тани ташкил қилди. Айниқса болаларнинг интеллектуал салоҳиятини ошириш мақсадида касаба уюшмалари томонидан ташкил этилган оромгоҳлар фаолияти жадал олиб борилди. У ерда кўплаб тадбирлар, жумладан, маҳорат мактаблари ташкил этилди.
Тадбир давомида бу ишларни ташкил этишда жонбозлик кўрсатган ходимлар ва раҳбарлар тақдирланди.

Жумладан, “Энг намунали болалар оромгоҳи” танловида 26 қароргоҳ касаба уюшмалари томонидан турли совринлар билан тақдирланди.
Бундан ташқари, “Энг намунали ҳордиқ ва меҳнат оромгоҳи”, “Энг яхши оромгоҳ раҳбари”, “Энг меҳрибон тарбиячи”, “Энг яхши тиббиёт ходими”, “Энг фаол етакчи” ва бошқа йўналишларда ғолиблар аниқланиб, қимматбаҳо совринлар билан тақдирланди.

Болаларни ёзги дам олдириш ва соғломлаштириш ташкилотчиларининг V Республика Форумида номинациялар бўйича тақдирланганлар рўйхати

I. “Энг яхши оромгоҳ бошлиғи” номинацияси

1. Жақсимов Елмурад Бектурдыевич - Қорақалпоғистон Республикаси, “Гулбағ” оромгоҳи бошлиғи

2. Ҳаитов Роҳат Аҳмаджонович - Бухоро вилояти, “Йўлдош” оромгоҳи бошлиғи

3. Қаландаров Ҳайдар - Қашқадарё вилояти, “Ёш алангачи” оромгоҳи бошлиғи

4. Шодиев Зафар - Самарқанд вилояти, “Юлдузча” оромгоҳи бошлиғи

5.Валиев Каҳрамон Мирзамахмудович - Фарғона вилояти, “Тонг”оромгоҳ бошлиғи

II. ”Энг ғамхўр тарбиячи” номинацияси

1. Раҳмонова Навбаҳор Эркиновна - Қашқадарё вилояти, “Беруний” оромгоҳи тарбиячиси

2. Қаххорова Қундуз Ойматовна - Сурхондарё вилояти, Х. Қулниезов оромгоҳи тарбиячиси

3. Маҳмадярова Клара Жўраевна - Тошкент вилояти, “Кимёгар” оромгоҳи тарбиячиси

4. Дадажанова Альмира Асхатовна - Тошкент шаҳри, “Қуёшли” оромгоҳи тарбиячиси

5. Рахмонова Зиёда Жумабаевна - Хоразм вилояти, “Истиқлол” оромгоҳи тарбиячиси

III. ”Энг яхши тиббиёт ходими” номинацияси

1. Ўроқов Захриддин Тошевич - Бухоро вилояти, “Нефтчи” оромгоҳи тиббиёт ходими

2. Ҳазратқулова Хосият Суннатовна - Жиззах вилояти, “Камолот” оромгоҳи тиббиёт ходими

3. Хушназарова Нуринисо - Қашқадарё вилояти, “Шўртан қалдирғочи” оромгоҳи тиббиёт ходими

4. Мамиқова Дилором Ҳамидовна - Навоий вилояти, “Камалак” оромгоҳи тиббиёт ходими

5. Алиева Маъфират - Тошкент шахри Халқ таълими вазирлигига қарашли “Меҳрибонлик уйи болалари” оромгоҳи тиббиёт ходими

IV. ”Энг фаол етакчи” номинацияси

1.Қушназарова Наргиза Умирбековна - Қорақалпоғистон Республикаси, “Орол болалари” оромгоҳи етакчиси

2. Қобилова Мухаббат Кутфуллаевна - Андижон вилояти, “Машъал” оромгоҳи етакчиси

3. Хоринов Алишер - Жиззах вилояти, Амир Темур оромгоҳи етакчиси

4. Норметова Феруза Хабибуллаева - Сирдарё вилояти, “Сирдарё” оромгоҳи етакчиси

5. Ахмедгалиева Илхамия Илдаровна - Фарғона вилояти, “Нафосат” оромгоҳи етакчиси

V. ”Энг моҳир тўгарак раҳбари” номинацияси

1. Халилов Ортиқали Аббосович - Андижон вилояти, “Бешариқ” оромгоҳи тўгарак раҳбари

2. Қўчқорова Гулноза Рахмоновна - Бухоро вилояти, “Ёш алоқачи”оромгоҳи тўгарак раҳбари

3. Файзиева Сайёра Бахтиёр қизи - Самарқанд вилояти, “Баркамол авлод”оромгоҳи тўгарак раҳбари

4. Давидова Маҳлиё Абдухошимовна - “Олмалиқ кон-металлургия комбинати” ОАЖ қарашли “Тонг” оромгоҳи тўгарак раҳбари

5. Мавлонова Шохиста

Иброхимжоновна - Қўқон минтақавий темир йўл узелига қарашли “Темирйўлчи” оромгоҳи тўгарак раҳбари

VI. ”Энг яхши спорт мураббийи” номинацияси

1. Турсунпўлатов Адхамжон - Андижон вилояти, “Шаббода шифо файз” оромгоҳи спорт мураббийи

2. Мажидов Нодир Вохид ўғли - Қашқадарё вилояти, “Зиё чашмалари”оромгоҳи спорт мураббийи

3. Турсунов Хуршид Ҳамрақулович - Навоий вилояти, “Офтобжон” оромгохи спорт мураббийи

4. Тоғаев Сардор - Самарқанд вилояти, “Фарҳод” оромгоҳи спорт мураббийи

5. Жарова Ольга Владиславовна - Тошкент шаҳри, “Фазогир Гагарин” номидаги оромгоҳи спорт мураббийи

VII. ”Энг яхши пазанда” номинацияси

1. Рузимова Базаргул Аминовна - Қорақалпоғистон Республикаси, “Лочин” оромгоҳи ошпази

2. Якубова Саломат - Бухоро вилояти, “Ниҳол”оромгоҳи ошпази

3. Аннақулова Ақида Эшдавлатовна - Сурхондарё вилояти, “Хонжиза” оромгоҳи ошпази

4. Қобилов Дилшод Турсунович - Фарғона вилояти, “Коинот” оромгоҳи ошпази

5. Жуманиёзов Шомурод

Жуманазарович - Хоразм вилояти, “Соғлом авлод” оромгоҳи ошпази

VIII. “Энг фаол ички ишлар идоралари ходими” номинацияси

1. Мирзаева Барнохон Адхамовна - Андижон вилояти, Избоскан тумани ИИБ Хуқуқбузарликларнинг олдини олиш гуруҳи вояга етмаганлар ўртасида назоратсизлик ва ҳуқуқбузарликларнинг профилактикаси инспектори, лейтенант

2. Рамазанов Завқиддин Юсупович - Навоий вилояти, Кармана тумани ИИБ Хуқуқбузарликларнинг олдини олиш гуруҳи вояга етмаганлар ўртасида назоратсизлик ва ҳуқуқбузарликларнинг профилактикаси инспектори, капитан

3. Зияев Фарход Лухмонович - Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳри ИИБ Хуқуқбузарликларнинг олдини олиш гуруҳи вояга етмаганлар ўртасида назоратсизлик ва ҳуқуқбузарликларнинг профилактикаси катта инспектори, майор

4. Абдиев Вахобжон Ахмаджонович - Тошкент шаҳри, Учтепа тумани ИИБ Хуқуқбузарликларнинг олдини олиш бўлими милиция таянч пунктининг профилактика инспектори, капитан

5. Сагдуллаев Шерзод Хошимович - Тошкент шаҳри, Транспортдаги ИИБ Тошкент

темир йўл бекатидаги тармоқ ИИБ, хуқуқбузарликларни олдини олиш гуруҳининг инспектори, лейтенант

Корхона раҳбарлари – ёзги мавсум ташкилотчилари ўртасида

IХ. “Энг ғамхўр ҳомий” номинацияси

1. Тўхлибаев Нодирбек Зокиржонович - Андижон вилояти, “Чинобод Файз плюс” МЧЖ раиси

2. Маҳмудов Абдураҳмон Тошевич - Самарқанд вилояти, “Каттақўрғон ёғ-мой” АЖ раиси

3. Хакимов Шерзод Раззоқович - Сурхондарё вилояти, “Сурхон пармалаш ишлари” АЖ раиси

4. Нуритдинов Алик Саидович - Тошкент вилояти, “Ўзметкомбинат” ОАЖ раҳбари

5. Шарипов Хотам Мустанович - Қашқадарё вилояти, “Шўртаннефтгаз” МЧЖ раҳбари

Х. “Энг жонкуяр ҳоким” номинацияси

1. Опаев Жалғасбай Айманович - Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар хокими

2. Эсанов Муҳиддин Турдиевич - Бухоро вилоят хокими

3. Султонов Аъзамжон Махмудович - Наманган вилояти, Норин тумани ҳокими

4. Юсупов Баҳодир Омонқулович - Самарқанд вилояти, Нарпай тумани ҳокими

5. Мадрахимов Озод Саидназарович - Хоразм вилояти, Янгибозор тумани хокими

ХI. “Мавзуни энг яхши ёритган журналист” номинацияси

1. Шодиев Акмал - Ўзбекистон МТРК, “Ўзбекистон” канали, “Ахборот” информацион дастурлари бош муҳарририяти мухбир-репортёри

2. Худойшукуров Зокир - “Халқ сўзи” газетаси мухбири

3. Раупова Дилдора - “Народное слово” газетаси мухбири

4. Одилхонова Сайёра - Ўзбекистон МТРК, “Ўзбекистон” канали, “Ахборот” информацион дастурлари бош муҳарририяти мухбир-репортёри

5. Ҳидоятов Бекзод - Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги (ЎзА) мухбири

ХII. “Энг масъулиятли ташкилотчи” номинацияси

1 Улукназарова Ирина Абкеримовна Фарғона вилояти ДСНЭМ бўлим мудири

2. Жабборов Шокиржон - Наманган вилояти, Агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси Чортоқ тумани кенгаши раиси

3.Мусулмонов Фарход Мусулмонович - Сурхондарё вилояти, “Шерободпахта” АЖ раиси

4.Хайдаров Абдурашид Джайнакович - Тошкент вилояти, “Олмалиқ кон-металлургия комбинати” АК касаба уюшма қўмитаси раиси

5. Ахмедова Марина Атабаева - Тошкент шаҳри, “Ирригация бўйича конструкторлик бюроси” бошланғич касаба уюшма қўмитаси раиси

ХIII. “Энг яхши ҳамкор” номинацияси

1. Абдугаппаров Батыр Шамшетович - Қорақалпоғистон Республикаси, “Қизкеткен-Дарбент” МЧЖ раҳбари

2. Хакимова Шахноза Абдурасуловна - Андижон вилояти, вилоят ДСНЭМ бўлими мудири

3. Хаджаев Ибойдулло Рахматуллаевич - Сурхондарё вилояти, Узун туман халқ таълими муассасалари фаолиятини методик таъминлаш ва ташкил этиш бўлими мудири

4. Турсунов Қобилхўжа Фарходович - Тошкент вилояти, вилоят Ички ишлар бошқармаси йўл харакати хавфсизлиги бошқармаси бўлими бошлиғи

5.Маюсупова Адибахон Хабибуллаевна - Тошкент шаҳри, “Ўзтемирўл йўловчи” АЖ бўлим мудири

XVI. Юнисеф халқаро ташкилоти, Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси ва Ўзбекистон Оилаларни ва болаларни қўллаб-қувватлаш Ассоциацияси томонидан ташкил этилган лойиҳалар ташкилотчилари

Роберт Фудерич - БМТ ЮНИСЕФ Халқаро ташкилотининг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари

Юсупова Инқилоб Турсуновна Ўзбекистон Оилалар ва болаларни қўллаб-қувватлаш ассоциацияси раҳбари

Комила Собирова - Хоразм вилояти Оилалар ва болаларни қўллаб-қувватлаш ассоциацияси раҳбари

Гулнора Юлдашева - Андижон вилояти “Баркамол авлод” маркази директори

Шарофат Жалилова - Сурхондарё вилояти Оилалар ва болаларни қўллаб-қувватлаш ассоциацияси раҳбари

Нилюфар Назарова - “Камолот” ЁИҲ Кашқадарё вилоят бўлими раиси ўринбосари, “Камалак” болалар ташкилоти раиси

Кун янгиликлари
“Менга ҳаловат йўлини кўрсатинг...”. Тўй қилиб қарзга ботган ота уламоларга юзланди
16:00 / 17.08.2017 39104 Жамият
Хорижга чиқиш учун биометрик паспортнинг амал қилиш муддати неча йил бўлади? 
12:01 / 17.08.2017 44458 Ўзбекистон
Parus оилавий марказида хоррор-квестлар, лазерли отишма ўйини ва бошқа янгиликлар тайёрланди. Марҳамат
10:14 / 17.08.2017 6474 Lifestyle
Давлат ва ОАВ: Ахборот майдонида монополияга чек қўйиш вақти келди
22:00 / 16.08.2017 17985 Ўзбекистон
Шавкат Мирзиёев Бекобод шаҳри фаоллари билан учрашди
ASUS ZenFone 4 ва Zenfone 4 Pro флагманини намойиш этди
АҚШ ва Хитой ўртасидаги савдо жангининг 5 жиҳати
Барселонадаги терактга алоқадорликда гумонланган яна бир шахс қўлга олинди
15:20 345 Жаҳон
Иноятов: Сўнгги 5-6 йил ичида мактаблар пахта теримига умуман жалб этилмаган
Африканинг энг бой кишиси «Арсенал»ни харид қилмоқчи
15:10 1108 Спорт
Кўпроқ янгиликлар