Рио-2016 олимпиадасида навбатдаги мусобақалар куни якунланди. Айни дамга келиб медаллар ҳисоби бўйича норасмий рўйхатда 93та медаль билан (30-32-31) АҚШ етакчилик қилмоқда. Иккинчи ўриндаги Буюк Британия термаси ҳисобидаги жами медаллар сони 50талигича қолган (19-19-12), Хитой эса 54та медаль тўплаган бўлсада, сифат борасида ортда қолмоқда (19-15-20).

Ўзбекистон терма жамоасидаги медаллар сони 7тага етди (2-1-4) ва жамоа 26-ўринга кўтарилди.

Айни вақтда медаль олган делегациялар сони 80тани ташкил қилмоқда.

Рио-2016
Рио-де-Жанейро, Бразилия
17 август

От спорти, конкур, жамоавий турнир
1. Франция 
2. АҚШ 
3. Германия 

Стол тенниси, эркаклар, жамоавий турнир
1. Хитой
2. Япония
3. Германия

Енгил атлетика, эркаклар, 3000 м
1. Консеслус Кипруто (Кения) 
2. Эван Джегер (АҚШ) 
3. Эзекиль Кембои (Кения)

Бадминтон, микст
1. Тонтови Ахмад – Лилияна Нацир (Индонезия)
2. Пэн Сун Чань – Лю Ин Ко (Малайзия)

Бокс, аёллар, -60 кг, 1/2 финал
3. Мира Потконен (Финляндия)
3. Анастасия Белякова (Россия)

Бокс, эркаклар, -69 кг
1. Данияр Елеусинов (Қозоғистон)
2. Шаҳрам Ғиёсов (Ўзбекистон)

Аёллар кураши, -48 кг
1. Эри Тосака (Япония)
2. Мария Стадник (Озарбайжон)
3. Елица Янкова (Болгария)
3. Сунь Янань (Хитой)

Аёллар кураши, -58 кг
1. Каори Ито (Япония)
2. Валерия Коблова-Жолобова (Россия)
3. Марва Амри (Тунис)
3. Сакши Малик (Ҳиндистон)

Аёллар кураши, -69 кг
1. Сара Досо (Япония)
2. Наталья Воробьева (Россия) 
3. Эльмира Сиздикова (Қозоғистон) 
3. Анна Йенни Франссон (Швеция)

Таэквондо, аёллар, -49 кг
1. Ким Со Хью (Жанубий Корея)
2. Тияна Богданович (Сербия)
3. Патимат Абакарова (Озарбайжон)
3. Панипак Вонгпаттанакит (Таиланд)

Таэквондо, эркаклар, -58 кг
1. Чжао Шуай (Хитой)
2. Тавин Ханпраб (Таиланд)
3. Ким Тэ Ун (Жанубий Корея)
3. Луисито Пье (Доминикан)

Пляж волейболи, аёллар
1. Лаура Людвиг – Кира Валькенхорст (Германия)
2. Агата Беднарчук – Барбара Сейшас де Фрейтас (Бразилия)
3. Керри Уолш – Эйприл Росс (АҚШ)

Енгил атлетика
Узунликка сакраш, аёллар

1. Тианна Бартолетта (АҚШ)
2. Бритни Рис (АҚШ)
3. Ивана Шпанович (Сербия)

200 м, аёллар
1. Элейн Томпсон (Ямайка)
2. Дафне Схипперс (Нидерландия)
3. Тори Боуи (АҚШ)

100 м масофага тўсиқлар оша югуриш, аёллар
1. Брианна Роллинс (АҚШ)
2. Ниа Али (АҚШ)
3. Кристи Кэстлин (АҚШ)