Бугун, 27 июль куни Европа Лигаси 3-саралаш босқичининг биринчи учрашувлари ўтказилди. 

"Краснодар" ўз уйида "Люнгбю"ни қабул қилиб, қўшиб берилган дақиқалардаги гол эвазига ғолиб бўлди. 64-дақиқада Кьер меҳмонларни олдинга олиб чиққан бўлса, орадан уч дақиқа ўтиб Классон ҳисобни тенглаштирди. Мезбонларга ғалаба келтирган гол қўшиб берилган дақиқада Сулаймонов томонидан киритилди. 

"Зенит" эса сафарда "Бней-Иегуда" устидан 0:2 ҳисобидаги ишончли ғалабага эришди. Питерликлар таркибида Кришито ҳамда Кокорин ўз номига 1тадан гол ёздириб қўйди. 

"Атлетик Бильбао" сафарда "Динамо Бухарест"га қарши майдонга тушиб, 1:1 ҳисобидаги дурангни қайд этди. Дастлаб Лапорт 21-дақиқада меҳмонларни ҳисобда олдинга олиб чиққан бўлса, 54-дақиқада Ривалдиньо ўйинда дуранг бўлишини таъминлади. 

Милан" сафарда Родригеснинг голи эвазига "КСУ Крайова"ни, "Эвертон" эса, Бейнснинг голи сабабли ўз майдонида "Ружомберок"ни кичик ҳисобда мағлуб қилишди. 

Краснодар Россия – Люнгбю Дания 2:1 (0:0, 2:1)
Голлар: 0:1 – 64 Кьер, 1:1 – 67 Классон, 2:1 – 90 Сулаймонов.
Краснодар – Синицын, Шишкин (Сулаймонов, 81), Гранквист, Мартынович, Янбаев, Ристич, Классон, Перейра, Жоаозиньо (Жигулев, 63), Вандерсон, Игнатьев (Рамирес, 46).
Люнгбю – Андерсен, Лунд, Лумб, Кристенсен, Кристиансен (Хебо, 84), Брандруп, Блуме (Фосгор, 86), Эрнсков, Боисен, Кьер (Ларсен, 80), Рюгор Йенсен.
Огоҳлантиришлар: Брандруп (34), Янбаев (73).

Бней-Иегуда Исроил – Зенит Россия 0:2 (0:0, 0:2)
Голлар: 0:1 – 59 Кришито, 0:2 – 90 Кокорин.
Бней-Иегуда – Зубас, Азуз, Хабши, Тургеман, Кандиль, Бен Ари, Финиш (Ашкенази, 87), Гордана, Вальскис, Бузагло (Хозез, 71), Тшибота (Габай, 81).
Зенит –    Лунев, Иванович, Нету, Кришито, Гарсия, Жирков (Паредес, 71), Жулиано (Дриусси, 58), Ерохин, Анюков, Кокорин, Полоз (Дзюба, 75).
Огоҳлантиришлар: Тургеман (35), Нету (42).

Динамо Бухарест Руминия – Атлетик Испания 1:1 (0:1, 1:0)
Голлар: 0:1 – 21 Лапорт, 1:1 – 54 Ривалдиньо.
Динамо Бухарест – Пенедо, Филип, Неделчару, Кацикас, Ромера, Малангу, Ханка, Саломау, Бушуладжич (Ривалдиньо, 46), Филипе Насименту (Антон, 84), Немец (Альбин, 67).
Атлетик – Яго Эррерин, Баленсиага, Эчейта, Лапорт, Де Маркос, Микель Весга, Беньят (Микель Рико, 81), Рауль Гарсия (Сабин Мерино, 90), Сусаета (Иньиго Лекуэ, 68), Муниаин, Адурис.
Огоҳлантиришлар: Муниаин (30), Филипе Насименту (34), Ромера (49), Ривалдиньо (55), Ханка (61), Неделчару (90).

КСУ Крайова Руминия – Милан Италия 0:1 (0:1, 0:0)
Гол: 0:1 – 44 Родригес.
КСУ Крайова – Каланча, Келич, Спахия, Бричаг, Банку, Бэлуцэ, Златински, Росси (Матею, 74), Митрицэ (Бэрбуц, 67), Димитров (Роман, 81), Ди Мауро.
Милан – Доннарумма, Мусаккьо, Сапата, Родригес, Кессиэ, Бонавентура, Монтоливо, Абате (Конти, 73), Борини (Андре Силва, 66), Ньянг, Кутроне (Антонелли, 81).
Огоҳлантиришлар: Кессиэ (77), Бричаг (90).

Эвертон Англия – Ружомберок Словакия 1:0 (0:0, 1:0)
Гол: 1:0 – 65 Бейнс.
Эвертон – Стекеленбург, Кин, Бейнс, Мартина, Уильямс, Классен (Дэвис, 86), Гуйе, Шнайдерлин, Миральяс (Лукман, 82), Кэлверт-Льюин (Сандро Рамирес, 61), Руни.
Ружомберок –    Мацик, Кружльяк, Масло, Купец, Косе, Даниэл, Такач (Костадинов, 72), Гал-Андрезь (Герец, 89), Кохан, Масло, Хаскич (Лачны, 83).
Огоҳлантиришлар: Купец (54), Хаскич (79).

Қолган ўйинларда қуйидаги натижалар қайд этилди. 

Млада-Болеслав Чехия – Скендербеу Албания 2:1 (1:0, 1:1)
Олимпик Украина – ПАОК Греция 1:1 (0:0, 1:1)
Тракай Литва – Шкендия-79 Македония 2:1 (1:1, 1:0)
Маккаби Тель-Авив Исроил – Паниониос Греция 1:0 (0:0, 1:0)
Штурм Австрия – Фенербахче Туркия 1:2 (1:2, 0:0)
ПСВ Нидерландия – Осиек Хорватия 0:1 (0:0, 0:1)
АИК Швеция – Брага Португалия 1:1 (1:1, 0:0)
Эстерсунд Швеция – Фола Эш Люксембург 1:0 (0:0, 1:0)
Утрехт Нидерландия – Лех Польша 0:0 (0:0, 0:0)
АЕК Ларнака Кипр – Динамо Минск Беларусь 2:0 (1:0, 1:0)
Судува Литва – Сьон Швейцария 3:0 (2:0, 1:0)
Астра Румыния – Александрия Украина 0:0 (0:0, 0:0)
Ботев Пловдив Болгария – Маритиму Португалия 0:0 (0:0, 0:0)
Динамо Бухарест Руминия – Атлетик Испания 1:1 (0:1, 1:0)
Арка Польша – Мидтьюлланд Дания 3:2 (2:2, 1:0)
Црвена Звезда Сербия – Спарта Прага Чехия 2:0 (1:0, 1:0)
Гент Бельгия – Альтах Австрия 1:1 (0:1, 1:0)
Панатинаикос Греция – Габала Озарбойжон 1:0 (1:0, 0:0)
Бордо Франция – Видеотон Венгрия 2:1 (2:1, 0:0)
Абердин Шотландия – Аполлон Кипр 2:1 (1:0, 1:1)
Динамо Загреб Хорватия – Одд Норвегия 2:1 (2:1, 0:0)
Марсель Франция – Остенде Бельгия 4:2 (2:1, 2:1)
Аустрия Австрия – АЕЛ Кипр 0:0 (0:0, 0:0)