NRG-BI ECOSYSTEM: O‘zbekistondagi xalqaro tajribalar va soha standartlari
15 fevral kuni Toshkentdagi ZOR TV maydonchasida zamonaviy shahar muhitini rivojlantirish hamda kompaniyaning O‘zbekistondagi strategik ustuvor yo‘nalishlariga bag‘ishlangan NRG-BI ECOSYSTEM mijozlar forumi bo‘lib o‘tdi. Tadbir mijozlar, hamkorlar va professional hamjamiyat vakillarini yagona maqsad - hayot uchun barqaror va sifatli makonlar yaratish g‘oyasi atrofida birlashtirdi.
Foto: NRG-BI ECOSYSTEM
BI Group holdingining bosh direktori Aydin Rahimbayev o‘z nutqida shunday ta’kidladi:
“Kompaniya developerlik faoliyatini insonlar va shahar oldidagi uzoq muddatli mas’uliyat deb biladi. Mijozning baxti bizning sa’y-harakatlarimiz markazida turadi. Bugungi kunda NRG-BI O‘zbekistonda zamonaviy shahar muhitini shakllantirish hamda mahalliy ko‘chmas mulk bozoriga xalqaro sifat standartlarini joriy etgan holda loyihalarini faol rivojlantirmoqda.”
Forum gibrid shaklda o‘tkazilib, zalda va onlayn tarzda keng ommani qamrab oldi. Ko‘chmas mulk egalari o‘rtasida sovrinli o‘yinlar tashkil etildi, kompaniyaning olti minginchi mijoziga esa Dubayga sayohat uchun sertifikat topshirildi.
Forum doirasida ishtirokchilarga quyidagilar taqdim etildi:
• NRG-BI kompaniyasining falsafasi va asosiy qadriyatlari;
• developerning joriy va kelajakdagi loyihalari;
• ekotizimning texnologik va xizmat ko‘rsatish yechimlari;
• ijtimoiy va xayriya tashabbuslari;
• jamoa madaniyatini shakllantirish, qo‘shnichilik munosabatlari va aholining qulay muloqot yondashuvlari;
• ko‘chmas mulkni sotib olishning maxsus shartlari.
NRG-BI ECOSYSTEM kompaniyaning xalqaro miqyosi, sifatga tizimli yondashuvi, inson kapitaliga yo‘naltirilgan sarmoyalari hamda ijtimoiy tashabbuslari orqali mintaqada developerlikning yangi standartlarini qanday shakllantirayotganini namoyish etdi.
Kompaniya haqida
NRG-BI 30 yillik tajribaga ega BI Group xalqaro holdingi tarkibiga kiradi. Bugungi kunda loyihalar Qozog‘iston, O‘zbekiston, Ozarboyjon, BAA va AQSh bozorlarida amalga oshirilmoqda. 2025 yil yakunlariga ko‘ra, BI Group 2,4 million kvadrat metr turar joyni foydalanishga topshirib, Yaqin Sharq, Markaziy Osiyo va MDH mamlakatlari developerlari orasida birinchi o‘rinni egalladi. BI Group tomonidan barpo etilgan turar joy majmualarida 750 mingdan ortiq kishi istiqomat qiladi, shundan 20 ming nafardan ortig‘i — NRG-BI uylarida yashaydi.
BI Group Toshkent shahrida puxta o‘ylangan infratuzilma, jamoat joylari va piyoda yetib borish mumkin bo‘lgan tijorat obektlariga ega bo‘lgan to‘laqonli shahar klasterlarini rivojlantirmoqda. Bigvillar uy-joy barqaror ekotizimning ajralmas qismiga aylanadigan kompleks shahar muhitini shakllantiradi.
Kompaniya, shuningdek, yangi avlod BuildEx o‘quv markazlari tarmog‘i orqali mutaxassislar tayyorlashga sarmoya kiritmoqda. Zamonaviy auditoriyalar, shuningdek, monolit ishlari, g‘isht terish va pardozlash yo‘nalishlari bo‘yicha amaliy poligonlar tinglovchilarga amaliy ko‘nikmalarni shakllantirish va ularni takomillashtirish imkonini beradi.
Kompaniya, shuningdek, hududni rivojlantirishga qaratilgan xayriya loyihalariga sarmoya kiritib, ijtimoiy mas’uliyat dasturlarini ham amalga oshirmoqda.