Yevropa ligasining ikkinchi turidan o‘rin olgan kunning dastlabki kungi uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi. Unda bir qator kutilmagan natijalar qayd etildi.
Misol tariqasida Bilbaoning «Atletik» klubi Ukrainaning «Zarya» klubini qabul qilib, kutilmaganda imkoniyatni boy berib qo‘ydi. «Marsel» esa Avstriyada kichik hisobda yutqazib qo‘ygan bo‘lsa, Germaniyaning «Herta»si« Shvetsiyada yutqazdi.
Bundan tashqari kunning asosiy uchrashuvlarida «Arsenal» Belarusdan g‘alaba bilan qaytgan bo‘lsa, kunning eng markaziy uchrashuvida «Zenit» «Real Sosedad» ustidan ishonchli g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Qolgan uchrashuvlarda quyidagi natijalar qayd etildi.
G guruhi
Viktoriya (Plzen, Chexiya) – Hapoel B-Sh (Isroil) 3:1 (1:0)
Gollar: Petrjyela (29), Kopits (76), Bakosh (89) – Nvakaeme (69).
Viktoriya Plzen: Grushka, Geyda, Gavel, Rjyeznik, Gayek, Gorshava, Groshovski, Kolarj (Ivanshits, 74), Petrjyela (Zeman, 62), Kopits, Krmenchik (Bakosh, 85).
Hapoel: Goresh, Elxamed, Korxut, Elo, Taa, Radi, Braun (Oxana, 80), Melikson (Kuenka, 80), Ogu, Saar (Nvakaeme, 63), Pekxart.
Ogohlantirishlar: Saar (47), Gavel (55), Taa (86).
Lugano (Shveytsariya) – Styaua (Ruminiya) 1:2 (1:0)
Gollar: Bottani (14) – Budesku (58), 1:2 – 64 Junior.
Lugano: da Kosta, Golemich, Sulmoni, Daprela, Mixaylovich, Mariani (Chulina, 75), Ledesma, Chrnigoy (Bnu-Marzuk, 75), Sabbatini, Bottani (Milosavlevich, 71), Gerndt.
Styaua: Nitse, Belashe, Planich, Junior, Benzar, Filipe Teysheyra, Pintiliy, Popesku (Man, 46), Budesku (Filip, 81), Gnoere (Koman, 66), Tenase.
Ogohlantirishlar: Daprela (15), Pintiliy (52), Mixaylovich (85), Bnu-Marzuk (90).
H guruhi
Kyoln (Germaniya) – Tsrvena Zvezda (Serbiya) 0:1 (0:1)
Gol: Boachi (30).
Kyoln: Horn, Sorensen, Xaynts, Olkovski (Klemens, 76), Xorxe Mere (Bitenkur, 46), Ozdjan, Raush, Yoyich, Lemann, Kordoba, Girassi (Osako, 46).
Tsrvena Zvezda: Boryan, Gobelich, Babich, Stoykovich, Srnich, Krstichich (Rachich, 78), Donald, Le Tallek, Kanga, Radonich (Milich, 73), Boachi (Peshich, 63).
Ogohlantirishlar: Kanga (39), Babich (45), Gobelich (45), Olkovski (54), Xorn (80).
BATE (Belarus) – Arsenal (Angliya) 2:4 (1:3)
Gollar: Ivanich (28), Gordeychuk (67) – Uolkott (9, 22), Holding (25), Jiru (49, penalti).
BATE: SHCHerbitskiy, Gayduchik, Polyakov (Volodko, 24), Milunovich, Dragun, Rios, Stasevich, Volodko (Baga, 85), Ivanich, Rodionov (Signevich, 55), Gordeychuk.
Arsenal: Ospina, Mustafi, Mertesaker, Xolding, Meytlend-Naylz, Uillok (Nketia, 89), Uilsher, En-Nenni, Uolkott, Jiru, Nelson (Tabi, 79).
Ogohlantirishlar: Dragun (48), Milunovich (64), Ivanich (87).
I guruhi
Red Bull (Avstriya) – Marsel (Fransiya) 1:0 (0:0)
Gol: Dabur (73).
Red Bull: Valke, Paulo Miranda, Ulmer, Layner, Chaleta-Tsar, Shlager (Atanga, 59), Samasseku, Volf, Edara, Berisha, Dabur.
Marsel: Pele, Rolandu, Rami, Evra, Kamara, Toven (N`Ji, 74), Luis Gustavo (Zambo-Angissa, 77), Sanson, Lopes (Mitroglu, 79), Sarr, Jyermen.
Ogohlantirishlar: Zambo-Angissa (78), Chaleta-Tsar (85), Kamara (89).
Ko‘nyaspor (Turkiya) – Vitoriya Gimaraesh (Portugaliya) 2:1 (1:0)
Gollar: Araz (24), Miloshevich (48), Urtado (74).
Ko‘nyaspor: Kirintili, Skubits, Filipovich, Turan, Miloshevich (Fyndykly, 90), Yonsson, Burabiya, Shaxiner, Araz (Bora, 75), Fofana, Eze (Evuna, 80).
Vitoriya Gimaraesh: Joau Migel, Joau Aureliu, Konan, Jubal, Pedro Enrike (Morenu, 46), Vakaso (Fransishku Ramush, 46), Urtado, Rafinya, Selis, Eldon, Estupinyan (Elder Ferreyra, 72).
Ogohlantirishlar: Eze (61), Jubal (61), Turan (64), Selis (76).
J guruhi
Atletik (Ispaniya) – Zarya (Ukraina) 0:1 (0:1)
Gol: Xaratin (26).
Atletik: Yago Errerin, Echeyta (Iturraspe, 56), Saborit (Kordoba, 65), Boveda, Laport, Raul Garsiya, Benyat (Akeche, 78), Inyaki Uilyams, San Xose, Muniain, Aduris.
Zarya: Lunin, Svatok, Suxotskiy, Opanasenko, Xaratin, Silas (Gordiyenko, 53), Grechishkin, Gromov (Kochergin, 64), Karavayev, Andriyevskiy, Lunev (Checher, 83).
Ogohlantirishlar: Opanasenko (58), Gordiyenko (68), Andriyevskiy (81), Kochergin (90).
Estersund (Shvetsiya) – Herta (Germaniya) 1:0 (1:0)
Gol: Nuri (22, penalti).
Estersund: Keyta, Mukiibi (Mensa, 76), Papayannopulos, Pettersson, Somi (Vidgren, 56), Nuri (Fritsson, 88), Bashiru, Sema, Edvards, Goddos, Djyero.
Herta: Kraft, Langkamp (Darida, 62), Pekarik, Torunariga, Vayzer, Lustenberger, Lazaro (Shtoker, 78), Essvayn (Duda, 65), Shelbred, Shtark, Ibishevich.
Ogohlantirishlar: Ibishevich (64), Bashiru (66), Duda (80).
K guruhi
Latsio (Italiya) – Zyulte-Varegem (Belgiya) 2:0 (1:0)
Gollar: Kaysedo (18), Immobile (90).
Latsio: Strakosha, Gabarron, Radu, Lukaku (Lulich, 79), Luis Felipe, Luis Alberto (Milinkovich-Savich, 54), Parolo, Di Djyennaro (Immobile, 54), Murdjia, Marushich, Kaysedo.
Zyulte-Varegem: Leali, Elen, Bodri (Shaponich, 85), Xamalaynen, Dereyk, Dumbiya, de Po (Olayinka, 46), Kopman, de Fo, Leyya-Iseka, Kastanos (Kayya, 46).
Ogohlantirishlar: Bodri (50), Leyya-Iseka (84).
Nitstsa (Fransiya) – Vitess (Niderlandiya) 3:0 (2:0)
Gollar: Plea (16, 82), Sent-Maksimen (45).
Nitstsa: Kardinal, Le Marshan, Jalle, Suke, Dante, Kozello, Seri (Tamez, 72), Le-Melu, Sent-Maksimen (Srarfi, 79), Plea, Balotelli (Ganago, 73).
Vitess: Pasveyer, Kashiya, Byuttner (Fayye, 46), Dabo, Myazga, For, Serero (Ali, 78), Rashitsa, Bryuns, Linssen (Maunt, 85), Matavj.
Ogohlantirishlar: Balotelli (25), Serero (31).
L guruhi
Zenit (Rossiya) – Real Sosedad (Ispaniya) 3:1 (2:1)
Gollar: Rigoni (5), Kokorin (24, 60) – Lorente (41).
Zenit: Lunyov, Mevlya, Krishito, Ivanovich, Mammana, Kuzyayev, Paredes (Dzyuba, 88), Kranevitter, Rigoni (Yeroxin, 74), Driussi (Poloz, 80), Kokorin.
Real Sosedad: Ruli, Elustondo, de la Belya, Odriosola, Lorente, Surutusa, Pardo (Ilyarramendi, 74), Kanales, Priyeto (Xuanmi, 65), Yanuzay, Bautista (Villian Joze, 61).
Rusenborg (Norvegiya) – Vardar (Makedoniya) 3:1 (1:0)
Gollar: Bendtner (25, penalti), Konradsen (56), Hedenstad (68) – Alves (90).
Rusenborg: Xansen, Meling, Shelvik, Xedenstad, Reginiussen, Lundemu (Rasmussen, 86), Konradsen (Tronnsen, 78), Yyensen, Adegbenro, de Lanle (Yevtovich, 78), Bendtner.
Vardar: Gachevski, Ambartsumyan (Markovich, 85), Musliu, Grncharov, Demiri, Gligorov, Barsegyan (Stoychevski, 76), Blajyevski, Djigauri, Nikolov (Iseni, 76), Alves.
Ogohlantirishlar: Musliu (23), Djigauri (41), Demiri (42), Shelvik (79).