9061 USD +179.00

10092.1 EUR +163.84

138.47 RUB +2.09

10926.7 GBP +151.91

14:28 / 03.12.2016 16263

Bir guruh yoshlar “O‘zbekiston belgisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandilar

O‘zbekiston “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Markaziy Kengashining qarori
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 24 yilligi munosabati bilan turli sohalarda faoliyat yuritayotgan yoshlardan bir guruhini “O‘zbekiston belgisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlash to‘g‘risida

Milliy ma'naviyat, madaniy meros va umuminsoniy qadriyatlar negizida yuksak vatanparvarlik, xalqparvarlik, fidoyilik tuyg‘usini va mehnatsevarlik fazilatlarini o‘zida mujassamlashtirgan, Vatanimiz obro‘si, shon-shuhrati va sharafini yuksaltirishga hamda uning xalqaro nufuzini oshirishga xizmat qilayotgan, mamlakatning ijtimoiy-siyosiy hayotida faol ishtirok etib, namuna ko‘rsatayotgan quyidagi yoshlar “O‘zbekiston belgisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlansinlar:

1. Abdukamilov Shavkat Shuxratovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bosh mutaxassisi.
2. Kapitan - Abdullayev Farxodbek Xamrobekovich - O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi bo‘lim boshlig‘i.
3. Abdunazarov Jamshid Nurmuxamatovich - Jizzax politexnika instituti “Yer usti transport tizimlari” kafedrasi katta o‘qituvchisi.
4. Ablayarov Feruz Karimovich - “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Markaziy Kengashi apparati Ijtimoiy-iqtisodiy loyihalar bo‘limi mudiri.
5. Azimov Farrux Kaxramonovich - Toshkent temir yo‘l muhandislari institutining “Ma'naviyat va ma'rifat” bo‘limi boshlig‘i, “Kamolot” YoIH boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi.
6. Alijonov Murodjon Ibrogimjon o‘g‘li - Farg‘ona politexnika instituti talabasi, “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Farg‘ona viloyati Kengashi qoshidagi “Yoshlar markazi” “Jasorat” klubi rahbari.
7. Aripova Xusnida Solijonovna - Quvasoy iqtisodiyot, xizmat ko‘rsatish va servis kasb-hunar kolleji o‘qituvchisi, “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi.
8. Bagramov Stanislav Vladimirovich - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi “Axborot” informatsion dasturlari bosh muharririyati 1-toifali muxbir-reportyori.
9. Baxromov Bekzod Baxrom o‘g‘li - O‘zbeknavo estrada birlashmasi xonandasi.
10. Boboyev Uchqun Isroilovich - “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Zarafshon shahar Kengashi raisi.
11. Boltayev Boburbek Matyoqub o‘g‘li - Toshkent pediatriya tibbiyot instituti talabasi.
12. Ganiyeva Luiza Shavkatovna - O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya instituti talabasi, Badiiy gimnastika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a'zosi.
13. Dadaxonov Doniyorbek Kaxorjonovich - “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Markaziy Kengash apparati Axborot-tahlil, statistika va metodik ishlar bo‘limi mudiri.
14. Djunayev Farxod Abduxamidovich - Navoiy shahar 12-ixtisoslashtirilgan umumta'lim maktabi direktorining o‘quv tarbiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari.
15. Dusyorov Abdulaziz Jumanqul o‘g‘li - “Bunyodkor” yoshlar teleklubining Teleko‘rsatuvlar tayyorlovchi yoshlar guruhi koordinatori.
16. Yoziyeva Shahribonu G‘ayratullayevna - Namangan muhandislik pedagogika instituti qoshidagi Do‘stlik akademik litseyi o‘quvchisi.
17. Kapitan – Jumayev Farrux Farmonovich - O‘zbekiston Respublikasi IIV Akademiyasi o‘qituvchisi.
18. Ziyoviddinov Baxodir Karimovich - “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Chilonzor tumani Kengashi raisi.
19. Ibragimov Shohruh Olimovich - O‘zbekiston Milliy universiteti talabasi.
20. Kenjayev Zoxid Shavkat o‘g‘li - Stol tennisi bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a'zosi.
21. Kechin Anatoliy Vitalevich - Yashnobod tumani 166-maktab informatika fani o‘qituvchisi, “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi.
22. Katta leytenant - Kurbonaliyev Abrorjon Akromjonovich - Toshkent harbiy okrugi harbiy qism vzvod guruhi komandiri.
23. Qurbonova Aziza Abdusabitovna - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi “Yoshlar” telekanali “Davr” informatsion dasturlari bosh muharririyati muxbiri.
24. Masaliyev Murodjon Ismoil o‘g‘li - Toshkent davlat agrar universiteti talabasi.
25. Mashrabov Aziz Axmedovich - Termiz davlat universiteti talabasi.
26. Mirzayeva Yodgoroy Tulqinjon qizi - Samarqand davlat universiteti talabasi, Boks bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a'zosi.
27. Normatova Feruza Adilovna - “O‘zbekkino” milliy agentligi aktrisasi.
28. Nurjanova Xurliman Yergaliyevna - Qoraqalpoq davlat universiteti talabasi.

29. Otaboyev Abror Xamdamovich - Farg‘ona politexnika instituti magistranti.
30. Raximov Ilyos Muydinovich - “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Markaziy Kengashi apparati Ijtimoiy-huquqiy loyihalar bo‘limi mudiri.
31. Ruziohunov Alisher Anvarbek o‘g‘li - Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabasi.
32. Saidkulov Nuriddin Akramkulovich - Guliston davlat universiteti o‘qituvchisi.
33. Saydiyeva Svetlana Rinatovna - Yakkasaroy tumani “Barkamol avlod” bolalar markazi “Vokal” to‘garagi rahbari, estrada xonandasi.
34. Sapartayev Baxadir Shamuratovich - Kegeyli tumanidagi “Madrim-Shovdir” hamda Qonliko‘l tumanidagi “Qonliko‘l agro” fermer xo‘jaliklari raisi.
35. Skorovarov Vadim Aleksandrovich - O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya instituti talabasi, O‘q otish bo‘yicha O‘zbekiston  milliy terma jamoasi a'zosi.
36. Tabibullayev Mirxon Pulatovich - “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Markaziy Kengashi apparati Ishlar boshqaruvchisi.
37. Tursunqulova Nigora Akmal qizi - Mirobod sanoat kolleji o‘quvchisi, Taekvondo bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a'zosi.
38. Ubaydullayev Xusanboy Ilxomjon o‘g‘li - Toshkent axborot texnologiyalari universiteti talabasi.
39. Uzakov Jamoliddin Erkinovich - O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat va sport ishlari vazirligi Ijodkor yoshlar bilan ishlash boshqarmasi boshlig‘i, Yoshlar madaniyat va san'at markazi direktori v.v.b.
40. Umirzokova Dilnoza Xamidullayevna - “Hunarmand” uyushmasi a'zosi, “Osiyo ramzi” modeler-dizaynerlar uyushmasi a'zosi, “ANOR” brendi modeler-dizayneri.
41. Usmonov Toxirjon Baxtiyor o‘g‘li - O‘zbekiston davlat konservatoriyasi talabasi, “Kamolot yoshlar ijod saroyi” Yoshlar simfonik orkestri oliy toifali artisti (konsertmeysteri).
42. Xalilova Mamura Fayzulla qizi - Toshkent davlat agrar universiteti talabasi.
43. Xamdamov Dostonbek Xurshid o‘g‘li - O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya instituti talabasi, O‘zbekiston milliy terma jamoasi a'zosi.
44. Xodjayev Jamshid Baxtiyorovich - “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Navoiy viloyati Kengashi raisi.
45. Xojiyeva Moxigul Xudayberdiyevna - 25-son umumta'lim maktabi o‘qituvchisi, “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi.
46. Xudayberdiyev Xushnud G‘ayratovich - O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Kengashi Yuridik bo‘limi yuriskonsulti.
47. Shamsiyev Abdulla Yakubdjanovich - Toshkent pediatriya tibbiyot instituti magistranti.
48. Shomurodova Farangiz Elmurodovna - Samarqand davlat universiteti talabasi, Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a'zosi.
49. Eranov Alisher Abdurasulovich - O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi Kadrlar boshqarmasi bosh maslahatchisi.
50. Yusupov Shavkat Shuxratovich - Yakka tartibdagi tadbirkor, hunarmand.

Top