14:19 / 09.03.2021
17820
Sardor Rashidovdan Fozil Musayevgacha. Superliga-2021 oldidan barcha klublarning transferlari

Barchamiz intiqlik bilan kutgan Superliga yangi mavsumi bugun, 9 mart kunidan start oladi. Joriy yilgi chempionat oldidan barcha klublar o‘z imkoniyatlaridan kelib chiqqan holda tarkibda bir qator o‘zgarishlarga qo‘l urishdi va transferlarni amalga oshirishdi. Tribuna.uz Superliganing 14 klubidagi barcha «keldi-ketdi»lar bilan tanishtiradi.

«Paxtakor»

Bosh murabbiy: Piter Xyuistra (Niderlandiya)

Keldi: Sardor Rashidov (Qatar), Sharof Muhitdinov (Nasaf), Aziz Turg‘unboyev (Navbahor), Ibrohimxalil Yo‘ldoshev (Bunyodkor), Sherzod Temirov (Mash'al), Humoyunmirzo Iminov (Energetik-BGU), Marlen Chobanov (Ukraina)

Ketdi: Jaloliddin Masharipov (Shabob Al Ahli, BAA), Dostonbek Hamdamov (An-Nasr, BAA), Vladimir Kozak (OKMK), Javohir Siddiqov (Lokomotiv), Sadriddin Abdullayev (Lokomotiv), Alisher Salimov (Surxon), Asad Sobirjonov (Qo‘qon-1912, ijara), Akromjon Komilov (OKMK).

«Nasaf»

Bosh murabbiy: Ro‘ziqul Berdiyev

Keldi: Suhrob Nurulloyev (Dinamo), Shokir Yo‘ldoshev (Sho‘rtan)

Ketdi: Sharof Muhitdinov (Paxtakor), Bobur Abduxoliqov (Rux, Ukraina), Islom Kenjaboyev (Chedju, J.Koreya), Mashhur Muhammadjonov (Neftchi), Javohir Esonqulov (Surxon), Xaris Dilyaver, Dilshod Rahmatullayev.

OKMK

Bosh murabbiy: Mirjalol Qosimov

Keldi: Akromjon Komilov (Paxtakor), Shoxruh Gadoyev (Keshla), Vladimir Kozak (Paxtakor), Elvin Fortes (Niderlandiya), Botirali Ergashev (Dinamo), Dilshod Ahmadaliyev (Bunyodkor), Abbos Otaxonov (Metallurg), Sanjar Shoahmedov (Malayziya), Aleksandr Kasyan (Surxon)

Ketdi: Elguja Grigalashvili (Qizilqum), Mate Vatsadze (Qizilqum), Akmal Shorahmedov (Neftchi), Saydullo Rahmatov (Neftchi), Bahrom Abdurahimov (Navbahor), Arslanmurod Amanov (So‘g‘diyona), Shahzodbek Nurmatov (Metallurg)

«Bunyodkor»

Bosh murabbiy: Shuhrat Maqsudov

Keldi: Sanjar Rashidov (So‘g‘diyona), Ibrohim Tomiva (Qizilqum), Sunatilla Abdullajonov (Qizilqum), Odiljon Abdurahmonov (Qirg‘iziston), Zafar Safoyev (Buxoro), Avazbek O‘lmasaliyev (Lokomotiv).

Ketdi: Ibrohimxalil Yo‘ldoshev (Paxtakor), Anvar G‘ofurov (faoliyatini tugatdi), Dilshod Ahmadaliyev (OKMK), Abdumavlon Abduljalilov (Lokomotiv), Islomjon Qobilov (Lokomotiv), Sanjar Qodirqulov (Lokomotiv), Selim Nurmuradov (Turkmaniston), Vladislav Nuriyev.

«Qo‘qon-1912»

Bosh murabbiy: Baxtiyor Ashurmatov

Keldi: Farhod Bekmurodov (Andijon), Eldor Adhamov (Andijon), Mo‘min Meliyev (Mash'al), Xurshid Xo‘jayev (Istiqlol), Anvar Hojimirzayev (Istiqlol), Asad Sobirjonov (Paxtakor), Andrey Sidorov (Dinamo), Ilhom Vahobov, Slavko Lukich.

Ketdi: Quvondiq Ro‘ziyev (Navbahor), Botirali Ergashev (OKMK), Muzaffar Muzaffarov (Turon), Suhrob Berdiyev (Qo‘qon-1912), Filip Rayyevats (Serbiya), Islomjon Abdullayev (Turon), Muhsin Normatov, Sobit Sindarov (Neftchi), Jasur Yoqubov

«So‘g‘diyona»

Bosh murabbiy: Ulug‘bek Baqoyev

Keldi: Arslanmurod Amonov (OKMK), Oybek Nurmatov (Dinamo), Ergash Ismoilov (Buxoro), Asiljon Begimqulov (Mash'al), Luka Chermel.

Ketdi: Ivan Nagayev (Metallurg), San'at Shixov (Buxoro), Shavkat Mullajonov (Neftchi), Sanjar Rashidov (Bunyodkor).

«Metallurg»

Bosh murabbiy: Andrey Shipilov

Keldi: Ivan Nagayev (So‘g‘diyona), Damir Temirov (Dinamo), Yevgeniy Makeyev (Ararat), Shahzodbek Nurmatov (OKMK), Diyor Toirov (Andijon), Akbar Ismatullayev (Buriram, Tailand), Nikita Pavlenko (Mash'al)

Ketdi: Shahzodbek Ubaydullayev (Shaxtyor, Belarus), Abbos Otaxonov (OKMK), Murod Bobojonov (Surxon), Muhammad Isayev (Andijon), Jasur O‘rinov (Buxoro), Murod Bobojonov (Surxon), Xudoyshukur Sattorov (Neftchi).

«Navbahor»

Bosh murabbiy: No‘'mon Hasanov

Keldi: Quvondiq Ro‘ziyev (Qo‘qon-1912), Bahrom Abdurahimov (OKMK), Nikola Tasich, Marko Putinchanin (Serbiya), Shoxruh Mahmudhojiyev (Paxtakor), Farhod Mirahmatov (Andijon), Xushnud Avilov (Andijon), Rahimjon Davronov (Mash'al), Slava Stoyanovich (Serbiya)

Ketdi: Aziz Turg‘unboyev (Paxtakor), Islom Rashidxonov, Xurshid Muxtorov (Lokomotiv), Abdujamol Isroilov (Buxoro), Ruslan Bolov (Rossiya), Tohir Shamsitdinov (Neftchi), Dilshod Hamroyev (Dinamo), Javlon Ibrohimov (Istiqlol Dushanbe), Abdulhay Ismoilov.

«Lokomotiv»

Bosh murabbiy: Mikael Sekeyra (Portugaliya)

Keldi: Sanjar Qodirqulov (Bunyodkor), Abdumavlon Abdujalilov (Bunyodkor), Islom Qobilov (Bunyodkor), Sadriddin Abdullayev (Paxtakor), Javohir Siddiqov (Paxtakor), Islom Rashidxonov (Navbahor), Xurshid Muxtorov (Navbahor), Diyego Bardanka (Ispaniya)

Ketdi: Vadim Afonin (Rossiya), Rustam Nortojiyev (Surxon), Davron Umirov (Turon), Abdul Aziz Yusupov (Neftchi), Kirill Pogrebnyak (Rossiya).

«Mash'al»

Bosh murabbiy: Aleksandr Xomyakov

Keldi: Sirojiddin Allayev (Neftchi), Shahzodbek Hamidov (Dinamo), Bekzod Ahmadjonov (Dinamo), Xudoyorxon Sa'dullayev (Nasaf), Jasur Qurbonov (Fayzqand, Tojikiston), Muhammadjon Sultonov (Istiqlol), Samuel Chigoziye (Mavritaniya), Feruz Muinov (Buxoro), Muhammad Yo‘ldoshev (Andijon), Mitchel Vilyams (Nigeriya),

Ketdi: Rahimjon Davronov (Navbahor), Sherzod Temirov (Paxtakor), Sardor Eminov (Dinamo), Mo‘min Meliyev (Qo‘qon-1912), Oybek Jo‘rayev (Dinamo), Denis Vasilev, Ella Ken, Nikita Pavlenko (Metallurg).

«Qizilqum»

Bosh murabbiy: Hamidjon Aktamov

Keldi: Islom To‘xtaxo‘jayev (Shenyan, Xitoy), Jamshid To‘xtaxo‘jayev (Turon), Jahongir Ergashev (Xo‘jand), Azamat Maksumov (Hatta klub Dubay), Shamsiddin Sa'dullayev (Sho‘rtan), Elguja Grigalashvili (OKMK), Mate Vatsadze (OKMK), Georgiy Kuxianidze (Gruziya), Behruz Sa'dilloyev (Buxoro).  

Ketdi: Vohid Shodiyev, Ibrohim Tomiva (Bunyodkor), Alisher Sanoyev (Buxoro).

«Surxon»

Bosh murabbiy: Rufat Akromxo‘jayev

Keldi: Murod Bobojonov (Metallurg), Alisher Salimov (Paxtakor), Eldor Boymatov (Dinamo), Zohir Pirimov (Buxoro), Jasur Xolto‘rayev (Sho‘rtan), Rustam Nortojiyev (Lokomotiv), Sergey Proxorov (Lokomotiv), Jahongir Ahmadov (Dinamo), Sharofuddin Shobirov (Dinamo), Javohir Esanqulov (Nasaf).

Ketdi: Shavkat Salomov (Buxoro), Sherzod Karimov (Neftchi), Dilshod Jabborov (Neftchi), Sarvar Soliyev (Neftchi), Aleksandr Kasyan (Surxon), Abduqahhor Hojiakbarov (Turon), Asilbek Amanov, A'zam Aliyev (Neftchi), Jahongir Mehmonov (Turon), Darko Stanoyevich (Neftchi), Rahmatillo Berdimurodov.

«Andijon»

Bosh murabbiy: Otabek G‘ulomxo‘jayev

Keldi: Jasur Jaloliddinov (Lokomotiv M), Doniyor Ismoilov (Turon), Sunatilla Mamadaliyev (Oqtepa), Mirkomil Lokayev (Navbahor), Muhammad Isayev (Metallurg), Edgar Bernxardt (Qirg‘iziston), Abdulhay Ismoilov (Navbahor), Ibrohim Otaxonov, Kamron Saidzaimov (Lokomotiv), Martin Boake, Nizomiddin Ziyovuddinov (OKMK).

Ketdi: Farhod Bekmurodov (Qo‘qon-1912), Eldor Adhamov (Qo‘qon-1912), Abdulloh Olimov (Neftchi), Qahramon Bahodirov (Buxoro), Azamat Isroilov (Buxoro), Farhod Mirahmatov (Navbahor), Xushnud Avilov (Navbahor), Siroj Meliyev (Dinamo), Muhammad Yo‘ldoshev (Mash'al), Aslan Ahrorov (Dinamo).

«Turon»

Bosh murabbiy: Islombek Ismoilov

Keldi: Fozil Musayev (Yaponiya), Jahongir Mehmonov (Surxon), G‘iyos Komilov (Navbahor), Sunnatillo Ermatov, Muzaffar Muzaffarov (Qo‘qon-1912), Sinisha Babich (Serbiya), Abduqahhor Hojiakbarov (Surxon), Jasur Hakimov (Buxoro), Davron Umirov (Lokomotiv), Oripxo‘ja Abduxoliqov (Oqtepa), Umarjon Sharipov (Tojikiston), Islomjon Abdullayev (Qo‘qon-1912), Dayan Ponevich (Serbiya), Kim Bo Yong (J.Koreya), Vladislav Kasminin (Belarus), Kvame Karikari.

Ketdi: Shoxruh Xolmatov (Buxoro), Akmal Xolmurodov, Shukurali Po‘latov (Istiqlol), Otabek Haydarov, G‘olib Sariboyev (Dinamo), Doniyor Ismoilov (Andijon), Umid Qodirov (Istiqlol).

Top