12:32 / 11.07.2021
20544
O‘zbekiston delegatsiyasining Tokio-2020 yozgi Olimpiya o‘yinlari uchun barcha lisenziatlari ma'lum

O‘zbekiston delegatsiyasining XXXII yozgi Olimpiya o‘yinlarida ishtirok etuvchi yakuniy tarkibi ma'lum bo‘ldi. 

O‘zbekiston Tokio-2020 Olimpiadasiga sportning 17 turidan 71ta yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

Boks (11ta):
-52 kg: Shahobiddin Zoirov
-57 kg: Mirazizbek Mirzahalilov
-63 kg: Elnur Abduraimov
-69 kg: Bobousmon Baturov
-75 kg: Fanat Qahramonov
-81 kg: Dilshod Ro‘zmetov
-91 kg: Sanjar Tursunov
+91 kg: Bahodir Jalolov
-51 kg: Tursunoy Rahimova
-60 kg: Rayhona Qodirova
-69 kg: Shahnoza Yunusova

Erkin kurash (4ta):
-57 kg: G‘ulomjon Abdullayev
-74 kg: Bekzod Abdurahmonov
-86 kg: Javrail Shapiyev
-97 kg: Magomed Ibragimov

Yunon-rum kurashi (4ta):
-60 kg: Elmurat Tasmuradov
-77 kg: Jalgasbay Berdimuratov
-87 kg: Rustam Assakalov
-130 kg: Mo‘minjon Abdullayev

Taekvondo (4ta):
-68 kg: Ulug‘bek Rashidov
-80 kg: Nikita Rafalovich
-67 kg: Nigora Tursunqulova
+67 kg: Svetlana Osipova

Og‘ir atletika (4ta):
-67 kg: Adhamjon Ergashev
-109 kg: Akbar Jo‘rayev
-55 kg: Muattar Nabiyeva
-76 kg: Kumushxon Fayzullayeva

Qilichbozlik (3ta):
Shpaga, ayollar: Malika Hakimova
Sablya, ayollar: Zaynab Dayibekova
Sablya, erkaklar: Sherzod Mamutov

Yengil atletika (7ta):
Balandlikka sakrash, ayollar: Svetlana Radzivil
Balandlikka sakrash, ayollar: Safina Sa'dullayeva
Bosqon uloqtirish, erkaklar: Suhrob Xo‘jayev
Uzunlikka sakrash, ayollar: Darya Reznichenko
Uch hatlab sakrash, ayollar: Roksana Xudoyorova
Uch hatlab sakrash, erkaklar: Ruslan Kurbanov
Ko‘pkurash, ayollar, Yekaterina Voronina

Dzyudo (11ta):
-60 kg: Sharofiddin Lutfullayev
-66 kg: Sardor Nurillayev
-73 kg: Hikmatilloh To‘rayev
-81 kg: Sharofiddin Boltaboyev
-90 kg: Davlat Bobonov
-100 kg: Muhammadkarim Xurramov
+100 kg: Bekmurod Oltiboyev
-52 kg: Diyora Keldiyorova
-63 kg: Farangiz Hojiyeva
-70 kg: Gulnoza Matniyazova
Aralash jamoaviy musobaqa

Suzish (2ta):
100 m, erkin suzish: Xurshidjon Tursunov
100 m, brass: Yulduz Qo‘chqorova

Kanoeda eshkak eshish (4 ta):
C-2 500 metr: Dilnoza Rahmatova
C-2 500 metr: Nilufar Zokirova
C-1 200 metr: Dilnoza Rahmatova
C-1 200 metr: Nilufar Zokirova

Akademik eshkak eshish (2 ta):
LMX2X, 2000 metr: Sobir Safaraliyev
LMX2X, 2000 metr: Shahboz Xolmirzayev

Sport gimnastikasi (2ta):
Yakkalik dastur: Rasuljon Abdurahimov
Yakkalik dastur: Oksana Chusovitina

Badiiy gimnastika (6ta)
Ko‘pkurash: Sabina Tashkenbayeva
Guruh mashqi: Nilufar Shomurodova
Guruh mashqi: Kseniya Aleksandrova
Guruh mashqi: Dinara Ravshanbekova
Guruh mashqi: Sevara Safoyeva
Guruh mashqi: Kamola Irnazarova

O‘q otish sporti (2ta):
10 m, miltiq: Muxtasar Tohirova
50 m, miltiqdan 3 holatda: Muxtasar Tohirova

Velosport (2ta):
Guruh poygasi, erkaklar: Murodjon Xolmurodov
Guruh poygasi, ayollar: Olga Zabelinskaya

Zamonaviy beshkurash (2ta):
Yakkalik, erkaklar: Aleksandr Savkin
Yakkalik, ayollar: Alise Faxrutdinova

Tennis (1 ta):
Yakkalik, erkaklar: Denis Istomin

Ma'lumot uchun, Tokio-2020 yozgi Olimpiya o‘yinlari 23 iyuldan 8 avgustgacha bo‘lib o‘tadi.

Mavzu
Tokio Olimpiadasi
Pandemiya tufayli qoldirilgan 2020 yilgi Yozgi Olimpiada 2021 yil 23 iyulida Yaponiyaning Tokio shahrida rasman boshlanadi.
Barchasi
Top