22:27 / 28.08.2020
29785
Harbiylar va huquqni muhofaza qiluvchi organlarning yuzdan ortiq xodimi davlat mukofotlari bilan taqdirlandi
Foto: Lex.uz

Prezident Shavkat Mirziyoyev «O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 29 yilligi munosabati bilan harbiy xizmatchilar va huquqni muhofaza qilish organlari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida»gi farmonni imzoladi.

Farmon bilan, Qurolli Kuchlarning jangovar tayyorgarligini oshirishdagi xizmatlari, milliy manfaatlarni himoya qilish va tinchlikni ta'minlash, barqarorlik va jamoat tartibini mustahkamlash borasidagi xizmat burchini bajarish chog‘ida mardlik, jasorat va fidoyilik ko‘rsatgani uchun 116 nafar harbiy xizmatchi va organ xodimi mukofotlandi.

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

  1. To‘xtashev Abdil Kasimovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudining sudyasi

I darajali «Shon-sharaf» ordeni bilan

  1. Saidov Aybek Azadovich – O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondoni

II darajali «Shon-sharaf» ordeni bilan

  1. Axmadillayev Fazliddin Nizomiddinovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i
  2. Muminov Abdiraxim Abdurasulivich – O‘zbekiston Respublikasi favqulodda vaziyatlar vazirining o‘rinbosari
  3. Saidov Olim Chorikulovich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Yo‘l harakati xavfsizligi bosh boshqarmasi boshlig‘i

«Do‘stlik» ordeni bilan

  1. Kondrikova Olga Aleksandrovna – Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi harbiy-safarbarlik bo‘limi katta inspektori
  2. Kontyukov Ramil Rinatovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi boshqarma boshlig‘ining o‘rinbosari
  3. Kudryavsev Igor Vladimirovich – Toshkent davlat yuridik universitetining davlat va huquq nazariyasi kafedrasi professori
  4. Mirzayev Mubin Muxidinovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari
  5. Pashayev Elman Zakirovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism eskadrilyasi zveno komandiri
  6. Trishkin Maksim Vladimirovich – Surxondaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi yong‘in qutqaruv otryadi qutqaruvchi-g‘avvosi
  7. Yusupov Shuxrat Nabiyevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi markaz boshlig‘i

«Mardlik» ordeni bilan

  1. Begmatov Otabek Egamberdiyevich – Sirdaryo viloyati Sardoba tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika inspektori
  2. Ibragimov Akmaljon Maxmudovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri
  3. Ibragimov Sanjar Botirovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh katta ofitser-yo‘riqchisi
  4. Irgashev Raximjon Raxmonovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism eskadrilyasi komandiri
  5. Nurmetov Og‘abek Xusannazirovich – Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi patrul-post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari
  6. Palvayazov Asrorbek Jumaniyazovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi
  7. Choriyev Otabek Bobomuratovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasining Toshkent viloyati bo‘yicha boshqarmasi boshlig‘i

«Jasorat» medali bilan

  1. Abdramanov Jaslan Yerkebayevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh katta yo‘riqchisi
  2. Abdulvoxidov Abdulxodi Abdulaziz o‘g‘li (marhum) – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Namangan viloyati qo‘riqlash boshqarmasi guruh safdor xodimi
  3. Abdullayev Suxrob Shuxratovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi
  4. Duskobilov Faxriddin Boltaniyazovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi
  5. Zokirov Mirjalol Tojaliyevich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari guruh komandiri
  6. Kaypnazarov Yesemurat Kalbayevich (marhum) – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi patrul-post xizmati va jamoat tartibini saqlash boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i
  7. Qodirov Shoxrux Qobil o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi tezkor navbatchining katta yordamchisi
  8. Mamatkulov Sobirjon Saydullayevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri
  9. Maxamayusupov Muxammaddiyor Ismoilovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari vzvod komandiri
  10. Muminov Muzaffar Nurmamatovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi
  11. Nabijonov Forxodjon Valijonovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiyasi haydovchisi
  12. Odilov Jo‘raboy Xamitovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi
  13. Oqboyev Ilyos Avazbekovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi
  14. Suyunov Hazrat Karomatovich (bedarak yo‘qolgan) – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi
  15. Suyarov Xusniddin Zokirovich (marhum) – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi
  16. Shaxobiddinov Jaloliddin Saloxiddinovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya komandiri

«Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

  1. Arapov Elmurad Anvarxonovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandirining o‘rinbosari
  2. Askarov Xasanboy To‘xtamirzayevich – Namangan viloyati Namangan shahar favqulodda vaziyatlar bo‘limi instruktor-qutqaruvchisi (yong‘in o‘chiruvchisi)
  3. Asqarov Komiljon Zaribbayevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi
  4. Axmedova Albina Shairzadovna – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi «Toshkent-AERO» ixtisoslashtirilgan bojxona kompleksi bo‘lim boshlig‘i
  5. Begmanov Laziz Gulamovich – Toshkent viloyati Olmaliq shahar ichki ishlar bo‘limi profilaktika katta inspektori
  6. Bekmuratov Djaxangir Yuldashbayevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Inspeksiyasi boshlig‘i
  7. Vafoyev Maxkam Mirjonovich – Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari – huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi boshlig‘i
  8. Genjyebayeva Ayzada Damirovna – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahar davlat soliq inspeksiyasi bosh inspektori
  9. G‘opirov Xomidjon Xoliqjonovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism vzvod komandirining o‘rinbosari
  10. Davletov Azamat Saparbayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi boshlig‘i
  11. Djurakulova Xursan Farmonovna – Navoiy viloyati adliya boshqarmasi huzuridagi idoraviy notarial arxiv mudiri
  12. Ibadullayev Maqsud Nazarovich – Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati katta inspektori
  13. Ibragimov Muzafar Yusupjanovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasining Toshkent viloyati bo‘yicha boshqarmasi «Yallama» chegara bojxona posti boshlig‘i
  14. Irmatov Sherzod Ashirqulovich – Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi yo‘l-patrul xizmati inspektori
  15. Itoqov To‘lqinjon Yusupovich – Buxoro viloyati Qorako‘l tumani ichki ishlar bo‘limi huquqbuzarliklar profilaktikasi bo‘linmasi boshlig‘i
  16. Ko‘bayev Jamoliddin Murtozayevich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari guruh komandiri
  17. Qorshiyev Foxriddin Shomil o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Samarqand viloyati qo‘riqlash boshqarmasi guruh safdor xodimi
  18. Mavlonov Sanjar Abdiraximovich – Toshkent shahar Shayxontohur tumani prokurori
  19. Mamatov Sherali Isokulovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari katta yo‘riqchisi
  20. Masharipov Rashid Yusupbayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi bo‘linma boshlig‘i
  21. Melikulov Axror Norkulovich – O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentining Samarqand viloyati Pastdarg‘om tumani bo‘limi boshlig‘i
  22. Muxtarov Fayzulloxon Mamatxonovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod mutaxassisi
  23. Narziyev Parda Burxanovich – O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi ijtimoiy sohada qonunchilik ijrosi ustidan nazorat boshqarmasi katta prokurori
  24. Naurizbayev Bayram Sarsenbayevich – O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Qoraqalpog‘iston Respublikasining Mo‘ynoq tumanini rivojlantirishga oid qonunchilik ijrosi ustidan nazorat boshqarmasi boshlig‘i
  25. Nigay Viktoriya Vissarionovna – Namangan viloyati Ichki ishlar boshqarmasi migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish boshqarmasi katta inspektori
  26. Norboyev Sayyot Rahmonberdiyevich – Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi birinchi mintaqaviy hudud yo‘l-patrul xizmati otryadi inspektori
  27. Nurberdiyev Janibek Saxibekovich – Navoiy viloyati Tomdi tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika inspektori
  28. Omarov Talgat Smaylovich – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandirining o‘rinbosari
  29. Pulatov Jahongir Rustamovich – O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari harbiy okrugi xizmat boshlig‘i
  30. Ruzmetov Akmal Avazmatovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi
  31. Saliyev Azamatjon Abdilbokiyevich – Andijon viloyati Jalaquduq tumani davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘i
  32. Tulaganov Umiddjan Tojaliyevich – Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Chirchiq shahar yong‘in qutqaruv otryadi komandiri
  33. Farmonov Jonibek Raxmatilloyevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism eskadrilyasi katta muhandis-yo‘riqchisi
  34. Xakimov Xusniddin Ummatali o‘g‘li – Namangan viloyati Pop tumani prokurori
  35. Xalikov Umid Ibragimovich – Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi ekspert-kriminalistika bo‘limi boshlig‘i
  36. Xasanov Farxod Fattaxovich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi bosh boshqarma boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari
  37. Hayitov Shahob Qayimovich – Buxoro viloyati Romitan tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i
  38. Eshtuxtarov Uktam Berdinazarovich – Qashqadaryo viloyati Koson tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika inspektori

«Sog‘lom turmush» medali bilan

  1. Dekanbayev Sherzod Baxodirovich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi jangovar, xizmat va jismoniy tayyorgarlikni tashkillashtirish bo‘limi muhim topshiriqlar bo‘yicha inspektori
  2. Mirsadatiy Shuxratbek Baxtiyor o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari guruh mutaxassisi

«Shuhrat» medali bilan

  1. Abduraxmanov Jamoliddin Abdusalamovich – Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi ikkinchi mintaqaviy hudud yo‘l-patrul xizmati otryadi inspektori
  2. AvazovNe'matjon Xujamberganovich – O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentining Xorazm viloyati Urganch shahar bo‘limi boshlig‘i
  3. Artikbayev Ismoil Alisaidovich – Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
  4. Baxromov Odiljon Olimjonovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasi bo‘lim boshlig‘i
  5. Bekmuratov Hamidjon Abdullayevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandirining yordamchisi
  6. Belov Andrey Anatolevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism sex radiomexanigi
  7. Berdiyev Sardor Murotaliyevich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi
  8. Bobomurodov Abduravuf Rabimovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari guruh komandiri
  9. Djumayev Anvar Oltinovich – Navoiy viloyati Xatirchi tumani prokurorining o‘rinbosari
  10. Djumayev Doniyorjon Nusratillayevich – Sirdaryo viloyati Mirzaobod tumani davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘i
  11. Yerejyepov Marat Izbasarovich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
  12. Jamalov Janabay Kengesbayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qo‘ng‘irot tumani prokurorining o‘rinbosari
  13. Ziyoboyev Ortiqboy Abdullajonovich – O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi boshqarma boshlig‘ining o‘rinbosari
  14. Kozimov Bunyodbek Tulanboy o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari vzvod nazoratchisi
  15. Kudratov Djamshid Asatullayevich – »Vostok» ilmiy ishlab chiqarish birlashmasi Davlat unitar korxonasi bosh direktorining o‘rinbosari
  16. Quvanov Botirali Obidovich – Navoiy viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
  17. Qurbanov Abjabbor Isakulovich – Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi ijtimoiy-siyosiy va ommaviy-madaniy tadbirlarni o‘tkazishda xavfsizlikni ta'minlash otryadi komandiri
  18. Lukmonov Rustamali Mirzamaqsud o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentining Farg‘ona viloyati boshqarmasi xodimi
  19. Mamadaliyev Adxamali Axmadaliyevich – Namangan viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati katta inspektori
  20. Mirzoyev Farrux Shokirovich – Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
  21. Muydinov Marufjon Abdikayimovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya mutaxassisi
  22. Muminov Kamol Sheraliyevich – Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
  23. Muxamedov Olimjon Kabilovich – Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
  24. Muxammadiyev Alisher Shuxratovich – Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati katta inspektori
  25. Nazarov To‘lqinjon Toshpulotovich – Buxoro viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi qutqaruv otryadi yo‘riqchi-qutqaruvchisi
  26. Normatov Furqat Shovkat o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandirining o‘rinbosari
  27. Rajabov Barat Achilovich – Samarqand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul-post xizmati bataloni safdor xodimi
  28. Rasuleva Marxabo Tolkunovna – Toshkent viloyati Davlat soliq boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i
  29. Raxmonov Jalolxon Sultonaliyevich – Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi bo‘linma boshlig‘i
  30. Rozmuxamedova Roza Axmedovna – Toshkent shahar Olmazor tumani davlat soliq inspeksiyasi bo‘lim boshlig‘i
  31. Ruzmetov Umidbek Janibekovich – Xorazm viloyati Xazorasp tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika katta inspektori
  32. Turdialiyev Temur Baxodirjon o‘g‘li – Andijon viloyati Andijon shahar favqulodda vaziyatlar bo‘limi yong‘in qutqaruv qismi boshlig‘i
  33. Usmanov Aziz Akramovich – Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi patrul-post xizmati brigadasi otryad komandiri
  34. Utayev Sanjar Achilovich – O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Chirchiq oliy tank qo‘mondonlik muhandislik bilim yurti vzvod komandiri
  35. Utambetov Baymurza Kalmurzayevich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha boshqarmasi «Dovut-ota» chegara bojxona posti katta inspektori
  36. Xamdamov Nurmat Baronovich – Buxoro viloyati Qorako‘l tumani davlat soliq inspeksiyasi bosh yuriskonsulti
  37. Xodjimatov Oybek Gulomidinovich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Transportda xavfsizlikni ta'minlash bosh boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i
  38. Xolmatov Shukurjon Negmatovich – Farg‘ona viloyati Uchko‘prik tumani adliya bo‘limi boshlig‘i
  39. Xo‘jayev Oybek Urunbayevich – Xorazm viloyati Xonqa tumani davlat soliq inspeksiyasi bo‘lim boshlig‘i
  40. Ergashev Maftunbek Muxammadsoliyevich – Namangan viloyati Norin tumani ichki ishlar bo‘limi tezkor vakili
  41. Eshmuratov Faxriddin Xasanovich – Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati otryadi inspektori
Top