TBC Bank 1 mlndan ortiq TBC Salom kartalarini chiqardi
Mamlakatning yirik raqamli banklaridan biri bo‘lgan TBC Bank mahsulot ishga tushirilganidan buyon bir yildan sal ko‘proq vaqt ichida flagman debet karta va kundalik bank operatsiyalari uchun asosiy mahsulot hisoblangan TBC Salom kartasining 1 mlndan ortiq chiqarilganini ma’lum qildi.
Foto: TBC
TBC Salom 2024 yil noyabr oyida ishga tushirilgan bo‘lib, qisqa vaqt ichida bankning eng talabgir mahsulotlaridan biriga aylandi. Karta bozor ulushini faol ravishda oshirishda davom etmoqda hamda chakana bank xizmatlari segmentida TBC Bank’ning kundalik moliyaviy operatsiyalar uchun asosiy bank sifatidagi pozitsiyasini mustahkamlab bormoqda.
TBC Salom’ning o‘sishi, jumladan, organik talab va foydalanuvchilar tavsiyalari hisobidan ham ta’minlanmoqda. 1 mlndan ortiq chiqarilgan karta — mijozlarning ongli tanlovi natijasidir: ular kartani shaxsiy foydalanish uchun o‘z tashabbusi bilan rasmiylashtiradi. Ko‘pchilik uchun u Markaziy Osiyodagi yetakchi ekotizimlardan biri bo‘lgan va 22 mlndan ortiq foydalanuvchini birlashtirgan TBC Uzbekistan ekotizimiga ilk qadam bo‘ldi.
Mijozlar mahsulotni qoldiq mablag‘ga yillik 12%, kartani to‘ldirish va naqd pul yechish bo‘yicha komissiyalar kompensatsiyasi, shuningdek hamkorlarda 5% keshbek imkoniyati uchun qadrlaydi. Foydalanuvchilar har oy o‘rtacha 12 mlrd so‘m miqdorida bonus oladi. Kartani chiqarish va yetkazib berish mutlaqo bepul.
2025 yil noyabr oyida TBC Bank karta imkoniyatlarini yanada kengaytirib, Visa to‘lov tizimidagi kartani chiqara boshladi hamda barcha xaridlar uchun 1% keshbek va xalqaro marketpleyslarda, jumladan Taobao va AliExpress’da to‘lov qilganda 5% keshbekni qo‘shdi.
Nika Kurdiani, CEO TBC Uzbekistan:
«TBC Salom kartasining paydo bo‘lishi O‘zbekistonda kundalik bank xizmatlari uchun yangi standartlarni belgiladi. Biz mijozlar moliyaviy hayotni tezroq, qulayroq va shaffofroq qiladigan raqamli yechimlarni tanlayotganini ko‘ryapmiz. Bu bozor yangi xizmat darajasiga tayyor ekanini tasdiqlaydi. Biz millionlab insonlarning kundalik moliyaviy hayotiga tabiiy ravishda mos keladigan mahsulotlarni rivojlantirishda va jismoniy shaxslar hamda kichik biznes uchun yagona moliyaviy ekotizim yaratishda davom etamiz».
Bugungi kunda TBC Salom kartasi O‘zbekistondagi tez rivojlanayotgan bank mahsulotlaridan biri hisoblanadi va yangi mijoz segmentlarini jalb qilish hamda kross-sotuvlarni rivojlantirish orqali raqamli ekotizimini kengaytirishda muhim rol o‘ynamoqda.
TBC Salom’ni rivojlantirish TBC’ning mahsulotlar qatorini izchil kengaytirish va jismoniy hamda yuridik shaxslar uchun yagona raqamli moliyaviy xizmatlar ekotizimini shakllantirishga qaratilgan uzoq muddatli strategiyasining bir qismi hisoblanadi. Ushbu tashabbuslar daromad manbalarini kengaytirdi, bankning asosiy bozor segmentlaridagi pozitsiyasini mustahkamladi va mijozlar uchun ekotizim universalligini oshirdi.