14:19 / 09.03.2021
17940
Сардор Рашидовдан Фозил Мусаевгача. Суперлига-2021 олдидан барча клубларнинг трансферлари

Барчамиз интиқлик билан кутган Суперлига янги мавсуми бугун, 9 март кунидан старт олади. Жорий йилги чемпионат олдидан барча клублар ўз имкониятларидан келиб чиққан ҳолда таркибда бир қатор ўзгаришларга қўл уришди ва трансферларни амалга оширишди. Tribuna.uz Суперлиганинг 14 клубидаги барча «келди-кетди»лар билан таништиради.

«Пахтакор»

Бош мураббий: Питер Хюистра (Нидерландия)

Келди: Сардор Рашидов (Қатар), Шароф Муҳитдинов (Насаф), Азиз Турғунбоев (Навбаҳор), Иброҳимхалил Йўлдошев (Бунёдкор), Шерзод Темиров (Машъал), Ҳумоюнмирзо Иминов (Энергетик-БГУ), Марлен Чобанов (Украина)

Кетди: Жалолиддин Машарипов (Шабоб Ал Аҳли, БАА), Достонбек Ҳамдамов (Ан-Наср, БАА), Владимир Козак (ОКМК), Жавоҳир Сиддиқов (Локомотив), Садриддин Абдуллаев (Локомотив), Алишер Салимов (Сурхон), Асад Собиржонов (Қўқон-1912, ижара), Акромжон Комилов (ОКМК).

«Насаф»

Бош мураббий: Рўзиқул Бердиев

Келди: Суҳроб Нуруллоев (Динамо), Шокир Йўлдошев (Шўртан)

Кетди: Шароф Муҳитдинов (Пахтакор), Бобур Абдухолиқов (Рух, Украина), Ислом Кенжабоев (Чеджу, Ж.Корея), Машҳур Муҳаммаджонов (Нефтчи), Жавоҳир Эсонқулов (Сурхон), Харис Дилявер, Дилшод Раҳматуллаев.

ОКМК

Бош мураббий: Миржалол Қосимов

Келди: Акромжон Комилов (Пахтакор), Шохруҳ Гадоев (Кешла), Владимир Козак (Пахтакор), Элвин Фортес (Нидерландия), Ботирали Эргашев (Динамо), Дилшод Аҳмадалиев (Бунёдкор), Аббос Отахонов (Металлург), Санжар Шоаҳмедов (Малайзия), Александр Касьян (Сурхон)

Кетди: Элгужа Григалашвили (Қизилқум), Мате Ватсадзе (Қизилқум), Акмал Шораҳмедов (Нефтчи), Сайдулло Раҳматов (Нефтчи), Баҳром Абдураҳимов (Навбаҳор), Арсланмурод Аманов (Сўғдиёна), Шаҳзодбек Нурматов (Металлург)

«Бунёдкор»

Бош мураббий: Шуҳрат Мақсудов

Келди: Санжар Рашидов (Сўғдиёна), Иброҳим Томива (Қизилқум), Сунатилла Абдуллажонов (Қизилқум), Одилжон Абдураҳмонов (Қирғизистон), Зафар Сафоев (Бухоро), Авазбек Ўлмасалиев (Локомотив).

Кетди: Иброҳимхалил Йўлдошев (Пахтакор), Анвар Ғофуров (фаолиятини тугатди), Дилшод Аҳмадалиев (ОКМК), Абдумавлон Абдулжалилов (Локомотив), Исломжон Қобилов (Локомотив), Санжар Қодирқулов (Локомотив), Селим Нурмурадов (Туркманистон), Владислав Нуриев.

«Қўқон-1912»

Бош мураббий: Бахтиёр Ашурматов

Келди: Фарҳод Бекмуродов (Андижон), Элдор Адҳамов (Андижон), Мўмин Мелиев (Машъал), Хуршид Хўжаев (Истиқлол), Анвар Ҳожимирзаев (Истиқлол), Асад Собиржонов (Пахтакор), Андрей Сидоров (Динамо), Илҳом Ваҳобов, Славко Лукич.

Кетди: Қувондиқ Рўзиев (Навбаҳор), Ботирали Эргашев (ОКМК), Музаффар Музаффаров (Турон), Суҳроб Бердиев (Қўқон-1912), Филип Райевац (Сербия), Исломжон Абдуллаев (Турон), Муҳсин Норматов, Собит Синдаров (Нефтчи), Жасур Ёқубов

«Сўғдиёна»

Бош мураббий: Улуғбек Бақоев

Келди: Арсланмурод Амонов (ОКМК), Ойбек Нурматов (Динамо), Эргаш Исмоилов (Бухоро), Асилжон Бегимқулов (Машъал), Лука Чермель.

Кетди: Иван Нагаев (Металлург), Санъат Шихов (Бухоро), Шавкат Муллажонов (Нефтчи), Санжар Рашидов (Бунёдкор).

«Металлург»

Бош мураббий: Андрей Шипилов

Келди: Иван Нагаев (Сўғдиёна), Дамир Темиров (Динамо), Евгений Макеев (Арарат), Шаҳзодбек Нурматов (ОКМК), Диёр Тоиров (Андижон), Акбар Исматуллаев (Бурирам, Таиланд), Никита Павленко (Машъал)

Кетди: Шаҳзодбек Убайдуллаев (Шахтёр, Беларусь), Аббос Отахонов (ОКМК), Мурод Бобожонов (Сурхон), Муҳаммад Исаев (Андижон), Жасур Ўринов (Бухоро), Мурод Бобожонов (Сурхон), Худойшукур Сатторов (Нефтчи).

«Навбаҳор»

Бош мураббий: Нўъмон Ҳасанов

Келди: Қувондиқ Рўзиев (Қўқон-1912), Баҳром Абдураҳимов (ОКМК), Никола Тасич, Марко Путинчанин (Сербия), Шохруҳ Маҳмудҳожиев (Пахтакор), Фарҳод Мираҳматов (Андижон), Хушнуд Авилов (Андижон), Раҳимжон Давронов (Машъал), Слава Стоянович (Сербия)

Кетди: Азиз Турғунбоев (Пахтакор), Ислом Рашидхонов, Хуршид Мухторов (Локомотив), Абдужамол Исроилов (Бухоро), Руслан Болов (Россия), Тоҳир Шамситдинов (Нефтчи), Дилшод Ҳамроев (Динамо), Жавлон Иброҳимов (Истиқлол Душанбе), Абдулҳай Исмоилов.

«Локомотив»

Бош мураббий: Микаэль Секейра (Португалия)

Келди: Санжар Қодирқулов (Бунёдкор), Абдумавлон Абдужалилов (Бунёдкор), Ислом Қобилов (Бунёдкор), Садриддин Абдуллаев (Пахтакор), Жавоҳир Сиддиқов (Пахтакор), Ислом Рашидхонов (Навбаҳор), Хуршид Мухторов (Навбаҳор), Диего Барданка (Испания)

Кетди: Вадим Афонин (Россия), Рустам Нортожиев (Сурхон), Даврон Умиров (Турон), Абдул Азиз Юсупов (Нефтчи), Кирилл Погребняк (Россия).

«Машъал»

Бош мураббий: Александр Хомяков

Келди: Сирожиддин Аллаев (Нефтчи), Шаҳзодбек Ҳамидов (Динамо), Бекзод Аҳмаджонов (Динамо), Худоёрхон Саъдуллаев (Насаф), Жасур Қурбонов (Файзқанд, Тожикистон), Муҳаммаджон Султонов (Истиқлол), Самуэль Чигозие (Мавритания), Феруз Муинов (Бухоро), Муҳаммад Йўлдошев (Андижон), Митчел Вильямс (Нигерия),

Кетди: Раҳимжон Давронов (Навбаҳор), Шерзод Темиров (Пахтакор), Сардор Эминов (Динамо), Мўмин Мелиев (Қўқон-1912), Ойбек Жўраев (Динамо), Денис Васильев, Элла Кен, Никита Павленко (Металлург).

«Қизилқум»

Бош мураббий: Ҳамиджон Актамов

Келди: Ислом Тўхтахўжаев (Шеньян, Хитой), Жамшид Тўхтахўжаев (Турон), Жаҳонгир Эргашев (Хўжанд), Азамат Максумов (Ҳатта клуб Дубай), Шамсиддин Саъдуллаев (Шўртан), Элгужа Григалашвили (ОКМК), Мате Ватсадзе (ОКМК), Георгий Кухианидзе (Грузия), Беҳруз Саъдиллоев (Бухоро).  

Кетди: Воҳид Шодиев, Иброҳим Томива (Бунёдкор), Алишер Саноев (Бухоро).

«Сурхон»

Бош мураббий: Руфат Акромхўжаев

Келди: Мурод Бобожонов (Металлург), Алишер Салимов (Пахтакор), Элдор Бойматов (Динамо), Зоҳир Пиримов (Бухоро), Жасур Холтўраев (Шўртан), Рустам Нортожиев (Локомотив), Сергей Прохоров (Локомотив), Жаҳонгир Аҳмадов (Динамо), Шарофуддин Шобиров (Динамо), Жавоҳир Эсанқулов (Насаф).

Кетди: Шавкат Саломов (Бухоро), Шерзод Каримов (Нефтчи), Дилшод Жабборов (Нефтчи), Сарвар Солиев (Нефтчи), Александр Касьян (Сурхон), Абдуқаҳҳор Ҳожиакбаров (Турон), Асилбек Аманов, Аъзам Алиев (Нефтчи), Жаҳонгир Меҳмонов (Турон), Дарко Станоевич (Нефтчи), Раҳматилло Бердимуродов.

«Андижон»

Бош мураббий: Отабек Ғуломхўжаев

Келди: Жасур Жалолиддинов (Локомотив М), Дониёр Исмоилов (Турон), Сунатилла Мамадалиев (Оқтепа), Миркомил Локаев (Навбаҳор), Муҳаммад Исаев (Металлург), Эдгар Бернхардт (Қирғизистон), Абдулҳай Исмоилов (Навбаҳор), Иброҳим Отахонов, Камрон Саидзаимов (Локомотив), Мартин Боаке, Низомиддин Зиёвуддинов (ОКМК).

Кетди: Фарҳод Бекмуродов (Қўқон-1912), Элдор Адҳамов (Қўқон-1912), Абдуллоҳ Олимов (Нефтчи), Қаҳрамон Баҳодиров (Бухоро), Азамат Исроилов (Бухоро), Фарҳод Мираҳматов (Навбаҳор), Хушнуд Авилов (Навбаҳор), Сирож Мелиев (Динамо), Муҳаммад Йўлдошев (Машъал), Аслан Аҳроров (Динамо).

«Турон»

Бош мураббий: Исломбек Исмоилов

Келди: Фозил Мусаев (Япония), Жаҳонгир Меҳмонов (Сурхон), Ғиёс Комилов (Навбаҳор), Суннатилло Эрматов, Музаффар Музаффаров (Қўқон-1912), Синиша Бабич (Сербия), Абдуқаҳҳор Ҳожиакбаров (Сурхон), Жасур Ҳакимов (Бухоро), Даврон Умиров (Локомотив), Орипхўжа Абдухолиқов (Оқтепа), Умаржон Шарипов (Тожикистон), Исломжон Абдуллаев (Қўқон-1912), Даян Поньевич (Сербия), Ким Бо Ёнг (Ж.Корея), Владислав Касминин (Беларусь), Кваме Карикари.

Кетди: Шохруҳ Холматов (Бухоро), Акмал Холмуродов, Шукурали Пўлатов (Истиқлол), Отабек Ҳайдаров, Ғолиб Сарибоев (Динамо), Дониёр Исмоилов (Андижон), Умид Қодиров (Истиқлол).

Top