Рио-2016 олимпиадасида навбатдаги мусобақалар куни якунланди. Айни дамга келиб медаллар ҳисоби бўйича норасмий рўйхатда 100та медаль билан (35-33-32) АҚШ етакчилик қилмоқда. Америкаликлар шу куни 5та олтин, 1та кумуш ва 1та бронза қўлга киритиришди.

Иккинчи ўриндаги Буюк Британия термаси ҳисобидаги жами медаллар сони 56тага етган, британлар бу кунда 3та олтин, 2та кумуш ва 1та бронза олишди (22-21-13). Хитой эса 58та медаль тўплаб, учинчи ўринда бормоқда (20-16-22).

18 август куни Олимпиадада 25та медаллар шодаси ўйналди. Олимпиаданинг 13-кунида ўзбекистонлик боксчи Муроджон Аҳмадалиев ярим финал жангида енгилиб, бронза медаль билан кифояланган бўлса, 75 кг вазн тоифасида Бектемир Мелиқўзиев мексикалик рақибини мағлуб этиб финалга йўл олди.

Ўзбекистон делегацияси айни вақтда 2та олтин, 1та кумуш ва 5та бронза медаль билан 29-ўринда жойлашган.

Айни вақтда медаль олган делегациялар сони 81тани ташкил қилмоқда.

Рио-2016
Рио-де-Жанейро, Бразилия
18 август

Бадминтон, аёллар, жуфтлик разряд
1. Мисаки Мацутомо – Аяка Такахаши (Япония) 
2. Кристина Педерсен – Камилла Риттер-Юль (Дания) 
3. Кен Ин Чон – Сон Чхан Син (Жанубий Корея)

Байдарка ва каноэда эшкак эшиш
1000 м, эркаклар, байдарка-жуфтлик

1. Макс Рендшмидт – Маркус Гросс (Германия)
2. Марко Томичевич – Миленко Зорич (Сербия)
3. Кен Уоллес – Лаклан Тейм (Австралия)

200 м, эркаклар, каноэ-яккалик
1. Юрий Чебан (Украина)
2. Валентин Демьяненко (Озарбайжон)
3. Исакия Куэйро Дос Сантос (Бразилия)

200 м, эркаклар, байдарка-жуфтлик
1. Сауль Кравиотто – Кристиан Торо (Испания)
2. Лайам Хит – Жон Скофилд (Буюк Британия)
3. Ауримас Ланкас – Эдвинас Раманаускас (Литва)

500 м, аёллар, байдарка-яккалик
1. Данута Козак (Венгрия)
2. Эмма Йоргенсен (Дания) 
3. Лиза Кэррингтон (Австралия)

Бадминтон, эркаклар, жуфтлик разряд
3. Маркус Эллис – Крис Лэнгриж (Буюк Британия)

Триатлон, эркаклар, индивидуал биринчилик
1. Алистер Браунли (Буюк Британия)
2. Жонатан Браунли (Буюк Британия)
3. Генри Шоман (ЖАР)

Чим устида хоккей, эркаклар
1. Аргентина
2. Бельгия
3. Германия

Енгил атлетика, 400 м масофага тўсиқлар оша югуриш, эркаклар
1. Керрон Клемент (АҚШ)
2. Бонифаций Тумути (Кения)
3. Ясмани Копельо (Туркия)

Парусли спорт, аёллар, 470 тоифаси
1. Ханна Миллс – Саския Кларк (Буюк Британия)
2. Жо Але – Оливия Поури (Янги Зеландия)
3. Камиль Лекуантре – Элен Дефранс (Франция)

Парусли спорт, эркаклар, 470 тоифаси
1. Шиме Фантела – Игорь Маренич (Хорватия)
2. Мэтью Белчер – Уилл Райан (Австралия)
3. Панагиотис Мантис – Павлос Кагиалис (Греция)

Парусли спорт, эркаклар, 49-тоифа
1. Питер Берлинг – Блейр Тюк (Янги Зеландия)
2. Натан Оуттеридж – Яйн Женсен (Австралия)
3. Эрик Хейл – Томас Плессель (Германия)

Бокс, аёллар, -51 кг, 1/2 финал
3. Цаньцань Жэнь (Китай)
3. Ингрит Лорена Валенсия Виктория (Колумбия)

Парусли спорт, аёллар, 49-чи FX тоифаси
1. Мартин Граэль – Кахена Кунце (Бразилия)
2. Алекс Мэлони – Молли Мич (Янги Зеландия)
3. Йена Хансен – Катя Сальсков-Иверсен (Дания)

Бокс, эркаклар, -56 кг, 1/2 финал
3. Владимир Никитин (Россия)
3. Муроджон Аҳмадалиев (Ўзбекистон)

Бокс, эркаклар, -75 кг, 1/2 финал
3. Камрон Шоҳсуворли (Озарбайжон)
3. Мисаэль Родригес (Мексика)

Бокс, эркаклар, -81 кг
1. Хулио ла Крус (Куба)
2. Одилбек Ниёзимбетов (Қозоғистон)

Сувга сакраш, аёллар, 10 м
1. Жэнь Цянь (Хитой) 
2. Сы Яцзе (Хитой)
3. Меган Бенфеит (Канада)

Спорт кураши, аёллар, -53 кг
1. Хелен Марулис (АҚШ)
2. Саори Йосида (Япония)
3. Наталия Синишин (Озарбайжон)
3. София Матссон (Швеция)

Спорт кураши, аёллар, -63 кг
1. Рисако Каваи (Япония) 
2. Мария Мамошук (Беларусь)
3. Моника Михалик (Польша) 
3. Екатерина Ларионова (Қозоғистон)

Спорт кураши, аёллар, -75 кг
1. Эрика Элизабет Вибе (Канада)
2. Гузель Манюрова (Қозоғистон)
3. Чжан Фэнлю (Хитой) 
3. Екатерина Букина (Россия)

Тхэквондо, аёллар, -57 кг
1. Жейд Жонс (Буюк Британия)
2. Эва Кальво Гомес (Испания)
3. Кимия Ализаде-Зенурин (Эрон)
3. Хедайя Вахба (Миср)

Тхэквондо, аёллар, -68 кг
1. Ахмад Абугхауш (Иордания)
2. Алексей Денисенко (Россия)
3. Хоэль Гонсалес Бонилья (Испания)
3. Ли Дэ Хон (Жанубий Корея)