«Qizilqum U19» futbol klubi bosh murabbiyi pora olayotganda ushlandi
U 18 yoshli o‘smirni jamoaning asosiy tarkibiga qabul qilish evaziga 20 mln so‘m olgani ta’kidlanmoqda.
«Qizilqum» (Navoiy) futbol klubining 19 yoshgacha bo‘lgan jamoasi bosh murabbiyi 20 mln so‘m miqdorida pora olganida ushlandi. Bu haqda O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi (O‘FA) xabar berdi.
Ta’kidlanishicha, ismi-sharifi keltirilmagan murabbiy futbolchilar jamoaga belgilangan sinovlarda saralanib, klub komissiyasi qarori va rahbar buyrug‘i asosida qabul qilinishini bilsa-da, o‘z xizmat mavqeidan foydalangan holda Nurota tumanida yashovchi, 18 yoshli o‘smirni asosiy tarkibga qabul etish evaziga 20 mln so‘m talab qilgan. U so‘ralgan pul mablag‘ini olgan vaqtida Davlat xavfsizlik xizmati va Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti xodimlari tomonidan ashyoiy dalillar bilan ushlangan.
Hozir unga nisbatan Jinoyat Kodeksining 168-moddasi 3-qismi «v» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.