21:37 / 09.11.2019
0
41128
Prezident farmoniga muvofiq bir guruh tibbiyot xodimlari mukofotlandi

Tibbiyot xodimlari kuni munosabati bilan soha xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni e'lon qilindi.

Farmonga muvofiq, sohaga doir dasturlar ijrosini muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi ko‘p yillik samarali mehnati, tibbiy xizmat ko‘rsatish sifatini oshirish, aholi salomatligini ishonchli muhofaza qilish, jamiyatda sog‘lom turmush tarzini mustahkamlash ishlariga qo‘shgan munosib hissasi, chuqur bilim va yuqori malakaga ega mutaxassislarni tayyorlash yo‘lidagi katta xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlandi:

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi» faxriy unvoni bilan

Djabbarova Bibinor - Denov tumani tibbiyot birlashmasining kardiologiya bo‘limi mudiri, Surxondaryo viloyati 

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan 

Abdullayev Nurmamat - Samarqand davlat tibbiyot instituti klinikasi bosh shifokori, Samarqand viloyati 

Azizov Mirxakim Javxarovich - Respublika ixtisoslashtirilgan travmatologiya va ortopediya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori 

Baratov Abdumannon - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Jizzax filiali hamkor va asoratlangan jarohatlar bo‘limi mudiri, Jizzax viloyati

 Iskandarov Tulkin - O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligining Sanitariya, gigiyena va kasb kasalliklari ilmiy-tadqiqot instituti laboratoriya mudiri

 Turayev Raxmatillo Fuzaylovich - Buxoro shahri tibbiyot birlashmasining travmatologiya va ortopediya bo‘limi mudiri, Buxoro viloyati

 «Mehnat shuhrati» ordeni bilan

 Daminov Botir Turgunpulatovich - Respublika ixtisoslashtirilgan nefrologiya va buyrak transplantatsiyasi ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori

 Yernazarova Umitgul Kunniyazovna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Qoraqalpog‘iston filiali sanaviatsiya bo‘limi mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

 Mirzalxodjayeva Miyasar Djumabayevna - Quyi Chirchiq tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam shoxobchasi katta feldsheri, Toshkent viloyati

 Saloxiddinov Zuxriddin - Andijon davlat tibbiyot institutining 1-umumiy amaliyot shifokorlarini tayyorlash kafedrasi mudiri, Andijon viloyati

 Sarimsakov Xomitjon Axmedovich - Yozyovon tumani tibbiyot birlashmasining reanimatsiya bo‘limi mudiri, Farg‘ona viloyati

 Suleymanova Dilora - Gematologiya va qon quyish ilmiy-tadqiqot institutining anemiya markazi mudiri

 Umarova Xayitgul Ruziyevna - Qamashi tumani ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi pediatri, Qashqadaryo viloyati

 Xayritdinova Mavjudaxon Xamzayevna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining reanimatsiya bo‘limi anesteziolog-reanimatologi

 Xalilova Zamira Abduganiyevna - Olmazor tumanidagi 14-oilaviy poliklinikasi bo‘lim boshlig‘i, Toshkent shahri

 I darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

 Mamadumarova Shirmonxon Yakubjanovna - Namangan tumani tibbiyot birlashmasining tug‘ruq bo‘limi neonatologi, Namangan viloyati

 II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

 Abduraimova Manzura Kuvandikovna - Boyovut tumani tibbiyot birlashmasining 2-qishloq oilaviy poliklinikasi mudiri, Sirdaryo viloyati

 Gafarov Bobojon Gafarovich - Navbahor tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi mudiri, Navoiy viloyati

 Davletova Diloram Rinatovna - Toshkent shahri 5-bolalar klinik shifoxonasi bosh shifokori

 Dzugayeva Lyudmila Ruslanovna - Xorazm viloyati Bolalar uyi bosh shifokori

 Yeshmuratova Zamira Djalgasovna - Qo‘ng‘irot tumani tibbiyot birlashmasining tug‘ruq bo‘limi hamshirasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

 Karimov Abdulaziz Abduxalimovich - Andijon shahridagi «VISUS» mas'uliyati cheklangan jamiyati oftalmolog-jarrohi, Andijon viloyati

 Kim Klara - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Farg‘ona filiali shoshilinch pediatriya bo‘limi mudiri, Farg‘ona viloyati

 Qosimova Sayyora Ganiyevna - Paxtakor tumani tibbiyot birlashmasi bosh hamshirasi, Jizzax viloyati

 Mo‘minov Askar Ubaydullayevich - Nogironlarni reabilitatsiya qilish va protezlash milliy markazi bosh shifokori

 Pulatova Shaxnoz Sadullayevna - 1-Respublika klinik shifoxonasining reabilitatsiya-nevrologiya bo‘limi mudiri

 Rasulova Saodat Chorshanbiyevna - Urgut tumanidagi «Muruvvat» nogironlar uchun internat uyi kichik tibbiy xodimi, Samarqand viloyati

 Ro‘ziqulov Shuxrat Xolmatovich - Termiz shahri yuqumli kasalliklar shifoxonasining reanimatsiya bo‘limi mudiri, Surxondaryo viloyati

 Safarova Gulnora Qoxorovna - Kogon shahri tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam bo‘limi pediatri, Buxoro viloyati

 Sultonsaidova Muxaram - Oqqo‘rg‘on tumani tibbiyot birlashmasi boshlig‘ining davolash ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Toshkent viloyati

 Usmanova Muxtaram Baratovna - Nishon tumani tibbiyot birlashmasining bolalar bo‘limi hamshirasi, Qashqadaryo viloyati

 Xodjanov Iskandar Yunusovich - Respublika ixtisoslashtirilgan travmatologiya va ortopediya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining bolalar travmatologiyasi bo‘limi mudiri

 «Do‘stlik» ordeni bilan

 Azizov Ismatdjan Kazimovich - Dori vositalari, tibbiy buyumlar va tibbiy texnika ekspertizasi va standartlashtirish davlat markazining Giyohvand vositalarini nazorat qilish qo‘mitasi raisi

 Akbarov Mirshavkat Miralimovich - Akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi bo‘lim mudiri

 Axmedov Karabek Uralovich - Sirdaryo tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi feldsheri, Sirdaryo viloyati

 Baymanova Zamira Ataxanovna - Gurlan tumani tibbiyot birlashmasi bosh hamshirasi, Xorazm viloyati

 Davletova Jamila Jollibayevna - Mo‘ynoq tumani tibbiyot birlashmasi boshlig‘ining davolash ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

 Karimova Ezazxon Egamberdiyevna - Marhamat tumanidagi 33-qishloq oilaviy poliklinikasi katta hamshirasi, Andijon viloyati

 Otepova Baxtigul Jusipovna - O‘zbekiston Qizil Yarim Oy jamiyatining Uchquduq tumani bo‘linmasi ijrochi direktori, Navoiy viloyati

 Pushkareva Olga Viktorovna - U.Q.Qurbonov nomidagi Respublika bolalar ruhiy asab kasalxonasi bo‘lim boshlig‘i

 Rasulov Otabek Adilovich - Surxondaryo viloyati perinatal markazi direktori

 Sayidov To‘raqul Jo‘raqulovich - Peshku tumanidagi «TJS-MED» mas'uliyati cheklangan jamiyati bosh shifokori, Buxoro viloyati

 Fetiyev Edem Reshatovich - To‘raqo‘rg‘on tumani tibbiyot birlashmasining bolalar bo‘limi pediatri, Namangan viloyati

 Filippova Marina Nikolayevna - Samarqand shahri tibbiyot birlashmasi katta hamshirasi, Samarqand viloyati

 Shirgazina Raisa Xakimovna - Farg‘ona viloyati 2-sil kasalliklariga qarshi kurashish dispanseri ftiziatri

 Yakubova Mamura Maxamatovna - Toshkent shahridagi «Muruvvat» nogiron bolalar uchun 1-internat uyi hamshirasi

 «Shuhrat» medali bilan

 Abduraxmanova Djamilya Tulkunovna - Yangiyo‘l shahridagi «Rustambek niyat» xususiy korxonasi rahbari, Toshkent viloyati

 Azizov Mamatkul Kurbanovich - Samarqand viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori

 Aminjonova Gulshodxon Nizomovna - So‘x tumani tibbiyot birlashmasining reanimatsiya bo‘limi hamshirasi, Farg‘ona viloyati

 Artikova Saidaxon Sa'dullayevna - Andijon viloyati yuqumli kasalliklar shifoxonasi katta hamshirasi

 Bahronov Asqar Soliyevich - Vobkent tumani tibbiyot birlashmasi boshlig‘i, Buxoro viloyati

 Davlatov Azamat Ibroyimovich - Xorazm viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining reanimatsiya bo‘limi anesteziolog-reanimatologi

 Daminova Gulnora Ashuraliyevna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Surxondaryo filiali anesteziologiya va reanimatologiya bo‘limi hamshirasi, Surxondaryo viloyati

 Djurayeva Gulandom Muxtarovna - Zarafshon shahri ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasining terapiya bo‘limi uchastka terapevti, Navoiy viloyati

 Dosmatova Ranojon Jumabayevna - Kosonsoy tumani tibbiyot birlashmasining ichki kasalliklar bo‘limi hamshirasi, Namangan viloyati

 Karimova Gulsara Rayimovna - Yakkabog‘ tumanidagi «Saxovat» keksalar va nogironlar uchun internat uyi katta hamshirasi, Qashqadaryo viloyati

 Karimova Nigora Xabibullayevna - Toshkent shahri 1-bolalar klinik shifoxonasining anesteziologiya va reanimatsiya bo‘limi hamshirasi

 Kuldashev Abdunabi Ibadullayevich - Oqoltin tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam bo‘limi mudiri, Sirdaryo viloyati

 Mirsagatova Klara Karabayevna - Toshkent tibbiyot akademiyasining 3-klinikasi nevrologiya bo‘limi katta hamshirasi

 Muxitdinova Yokutxon Nuritdinovna - Namangan viloyati bolalar silga qarshi kurashish sanatoriysi hamshirasi

 Saburov Gayratdin Tolybayevich - Nukus tumani ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

 Hayitov Yangiboy Choriyevich - Qashqadaryo viloyati nogironlarni reabilitatsiya qilish va protezlash markazi shifokori

 Hamraqulova Zulxumor O‘razovna - Zomin tumanidagi «Muruvvat» nogiron ayollar uchun internat uyi bosh hamshirasi, Jizzax viloyati

 Yuldashxodjayeva Marxamat Mingbayevna - Sog‘lom avlod uchun» xalqaro xayriya fondining Olmaliq shahar tayanch punkti direktori, Toshkent viloyati

 Yarbekov Rustam Raimkulovich - Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining kardioxirurgiya bo‘limi mudiri

Ushbu xabarga fikringizni bildiring. Buning uchun avtorizatsiyadan oʻtishingiz kerak!
Top