Eronning Toshkentdagi elchixonasiga rasmiy shaxslar hamdardlik bildirgani kelmoqda
21 may kuni Eronning O‘zbekistondagi elchixonasida islom respublikasi prezidentining aviahalokatdagi vafoti munosabati bilan hamdardlik bildiruvchilar uchun tashkil etilgan ta’ziya kitobi ochildi.
Shu kuni O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyev, qator rasmiylar, shuningdek, diplomatik korpus vakillari elchixonaga kelib, Eron prezidenti Ibrohim Raisiy aviahalokatda qurbon bo‘lgani munosabati bilan ta’ziya bildirdi.
Eron elchisi Muhammad Ali Iskandariy hamdardlik bildirgan O‘zbekiston rahbariyati, hukumati va xalqiga o‘z davlati nomidan minnatdorlik bildirdi. U prezident Ibrohim Raisiy va tashqi ishlar vaziri Husayn Amir Abdullahiyon aviahalokat oqibatida shahid bo‘lganini ta’kidlab, fojia sabablarini o‘rganish uchun maxsus komissiya tuzilgani, o‘rganish xulosalari tez orada e’lon qilinishini biodirdi.
Elchixona ta’ziya bildiruvchilar uchun uch kun davomida ochiq bo‘ladi.