“Bo‘laveradi, deb o‘tiradi ko‘pchilik. Bo‘lmaydi!” - Shavkat Mirziyoyev
Olmaliq shahrida hudud faollari bilan uchrashgan davlat rahbari Shavkat Mirziyoyev hokim yordamchilari aholi o‘rtasida ishonchni oshirishi zarurligi haqida aytib o‘tdi. Bu haqda Kun.uz muxbiri xabar bermoqda.
“Alloh Taolo ham aytadi – “Sendan harakat, mendan barakat”. Butun jamiyatni uyg‘otish kerak, bu albatta oson ish emas, lekin boshqa yo‘limiz yo‘q. Ko‘pchilik “bo‘laveradi” deb o‘tiraveradi. Bo‘lmaydi! Vaqt shiddat bilan o‘tib ketyapti.
Biz nafaqat o‘zimiz uchun, farzandlarimiz uchun, vatanimiz uchun harakat qilishimiz kerak. Harakat qilgan odam kambag‘al bo‘lmaydi. Hozir ayrim xonadonlarda 20 sotixlab yer bo‘sh yotadi. Xudo beradi, lekin harakatga qarab beradi”, – dedi davlat rahbari.
Tadbirda ishtirok etgan bo‘lajak hokim yordamchilari Olmaliqdagi qator mahallalardagi aholini ish bilan ta’minlash, daromadni oshirish bo‘yicha o‘z takliflarini aytdilar.