Do‘rmonda bir-biriga tutash 3 ta uyda yong‘in sodir bo‘ldi
Voqea joyiga viloyat va tuman FVB rahbariyati yetib borgan. Yong‘in oqibatida tan-jarohati olgan va halok bo‘lganlar to‘g‘risida xabar kelib tushmagan.
Favqulodda vaziyatlar vazirligi Toshkent viloyati Qibray tumanida yuzaga kelgan yong‘in to‘g‘risida ma’lumot berdi.
Qayd etilishicha, 24 mart kuni soat 18:26 da Qibray tumani «Do‘rmon» MFY Ma’rifat ko‘chasida joylashgan uylarda yong‘in sodir bo‘layotgani to‘g‘risida FVBga xabar tushgan.
Voqea joyiga Toshkent viloyati va tuman FVB rahbariyati yetib borgan.
Yong‘in natijasida bir biriga tutash qurilgan uchta xonadonning taxminan 415 metr kvadrat maydonda tomi, shifti va uy-jihozlari yonib zararlangan. Yong‘in oqibatida tan-jarohati olgan va halok bo‘lganlar to‘g‘risida xabar kelib tushmagan.
«Hozirda yong‘inning kelib chiqish sababi va moddiy zarar miqdori aniqlanmoqda», — deyiladi xabarda.
Ta’kidlanishicha, yong‘inni bartaraf etishga 9 ta yong‘in-qutqaruv ekipaji va ikkita yordamchi suv tashishga mo‘ljallangan texnika jalb etilgan.
Eslatib o‘tamiz, 23 mart kuni Sergeli tumani Xonobod ko‘chasida joylashgan, yangi qurilayotgan bino fasad qismida yong‘in sodir bo‘lgandi.