O‘zbekiston Xorvatiya bilan qo‘shma biznes-forum o‘tkazadi
Xorvatiyaning yetakchi Jutarnji list gazetasida O‘zbekiston-Xorvatiya ikki tomonlama munosabatlariga bag‘ishlangan maqola chop etildi.
Foto: novac.jutarnji.hr
Unda joriy yilda mamlakatda O‘zbekiston-Xorvatiya biznes-forumi bo‘lib o‘tishi, bu xorvat va o‘zbek kompaniyalarida hozirdanoq katta qiziqish uyg‘otayotgani qayd etilgan.
Mazkur forum tashkilotchilaridan biri – Ivitsa Pirichning ta’kidlashicha, hozirdanoq tayyorgarlik ko‘rilayotgan ushbu keng ko‘lamli tadbirdan ko‘zlangan maqsad ikki tomonlama hamkorlikni kengaytirish, Xorvatiya kompaniyalarining O‘zbekistonga investitsiya kiritishi uchun ochish, shuningdek, o‘zbek mahsulotlarini Xorvatiya bozoriga eksportini kengaytirishdan iborat.
Maqolada O‘zbekiston Xorvatiya kompaniyalari uchun ajoyib imkoniyat ekani, mazkur iqtisodiy forum O‘zbekiston ishbilarmon doiralari va bozori bilan aloqa o‘rnatish uchun muhim maydon bo‘lishi ta’kidlangan.
"Xorvatiya O‘zbekiston uchun nafaqat muhim hamkor, balki Yevropa uchun ham strategik sherikdir, mamlakatlar o‘rtasida o‘zaro ishonch darajasi yuqori va hech qanday muammolar mavjud emas", – deyilgan nashrda.
11:11 / 07.02.2025
“Tegirmondan butun chiqqan” odam – dunyodagi eng omadli inson haqidagi hikoyalar yolg‘onmi?