Ўзбекистон | 08:54 / 21.02.2021
7467
1 дақиқада ўқилади

Трамп лавозимидан кетганидан кейин биринчи марта омма олдида чиқиш қилади

Фото: Getty Images

АҚШнинг собиқ президенти Дональд Трамп ўз лавозимидан кетганидан кейин омма олдида илк бор чиқиш қилади. Бу ҳақда The Hill нашри манбаларга таяниб хабар бермоқда.

Манбаларга кўра, Трамп Орландода февраль охирида бўлиб ўтадиган CPAC сиёсий анжуманида иштирок этади. Унинг тадбирдаги иштироки 28 февралга белгиланган. 

Трамп ўз нутқини АҚШ Республикачилар партияси ва консерватив ҳаракатга ҳамда янги президент Жо Байденнинг миграция сиёсатини танқид қилишга бағишлайди.  

Аввалроқ Трамп яна президент лавозимига ўз номзодини илгари суриш режасини муҳокама қилишга тайёр эмаслигини маълум қилганди.

Шуҳрат Раҳимов
Тайёрлаган Шуҳрат Раҳимов
Kun.uz янгиликларини Google News'да кузатинг
+ Обуна бўлиш

Мавзуга оид