Sergeli tumanidagi do‘kondan 13,2 mln so‘mlik mulkni o‘marib ketishdi
2018 yil 11 yanvardan 12 yanvarga o‘tar kechasi noma'lum shaxs, o‘zganing mol-mulkini yashirin ravishda talon-toroj qilish maqsadida, Sergeli tumani hududida joylashgan do‘konga uning eshigini buzish yo‘li bilan g‘ayriqonuniy ravishda kirgan. Shundan so‘ng, mazkur do‘kon ichidagi fuqaro S.E.ga tegishli bo‘lgan jami 13.200.000 so‘mlik mol-mulkini o‘g‘irlagan. Bu haqda poytaxt IIBB xabar qilmoqda.
Mazkur holat yuzasidan, Sergeli tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi JKning 169-moddasi 2-qismi “g” bandi (o‘g‘irlik, ya'ni xonaga g‘ayriqonuniy ravishda kirib, o‘zganing mol-mulkini yashirin ravishda talon-toroj qilish) alomatlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Ichki ishlar organi xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlar natijasida, mazkur jinoyatni muqaddam sudlangan 1988 yilda tug‘ilgan S.F. sodir etganligi aniqlangan.