Vazirlar Mahkamasining Elektrotexnika sanoati va standartlashtirish sho‘'basi mudiri ishdan olindi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Mashinasozlik, avtomobil, elektrotexnika, mudofaa, paxtani qayta ishlash sanoatini va yengil sanoatni rivojlantirish, mahsulotlarni standartlashtirish masalalari axborot-tahlil departamentining Elektrotexnika sanoati va standartlashtirish sho‘'basi mudiri lavozimidan ozod etildi.
Hukumat qarorida aytilishicha, Baxtiyor Fatxullayevich Hikmatullayev o‘z arizasiga ko‘ra Mashinasozlik, avtomobil, elektrotexnika, mudofaa, paxtani qayta ishlash sanoatini va yengil sanoatni rivojlantirish, mahsulotlarni standartlashtirish masalalari axborot-tahlil departamentining Elektrotexnika sanoati va standartlashtirish sho‘'basi mudiri lavozimidan ozod qilindi.
Qayd etilishicha, B.Hikmatullayevning avvalgi lavozimi bo‘yicha belgilangan tibbiy xizmat ko‘rsatish sharoitlari saqlanib qolinadi.