12:32 / 11.07.2021
20497
Ўзбекистон делегациясининг Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинлари учун барча лицензиатлари маълум

Ўзбекистон делегациясининг ХХХII ёзги Олимпия ўйинларида иштирок этувчи якуний таркиби маълум бўлди. 

Ўзбекистон Токио-2020 Олимпиадасига спортнинг 17 туридан 71та йўлланмани қўлга киритди.

Бокс (11та):
-52 кг: Шаҳобиддин Зоиров
-57 кг: Миразизбек Мирзаҳалилов
-63 кг: Элнур Абдураимов
-69 кг: Бобоусмон Батуров
-75 кг: Фанат Қаҳрамонов
-81 кг: Дилшод Рўзметов
-91 кг: Санжар Турсунов
+91 кг: Баҳодир Жалолов
-51 кг: Турсуной Раҳимова
-60 кг: Райҳона Қодирова
-69 кг: Шаҳноза Юнусова

Эркин кураш (4та):
-57 кг: Ғуломжон Абдуллаев
-74 кг: Бекзод Абдураҳмонов
-86 кг: Жавраиль Шапиев
-97 кг: Магомед Ибрагимов

Юнон-рум кураши (4та):
-60 кг: Элмурат Тасмурадов
-77 кг: Жалгасбай Бердимуратов
-87 кг: Рустам Ассакалов
-130 кг: Мўминжон Абдуллаев

Таэквондо (4та):
-68 кг: Улуғбек Рашидов
-80 кг: Никита Рафалович
-67 кг: Нигора Турсунқулова
+67 кг: Светлана Осипова

Оғир атлетика (4та):
-67 кг: Адҳамжон Эргашев
-109 кг: Акбар Жўраев
-55 кг: Муаттар Набиева
-76 кг: Кумушхон Файзуллаева

Қиличбозлик (3та):
Шпага, аёллар: Малика Ҳакимова
Сабля, аёллар: Зайнаб Дайибекова
Сабля, эркаклар: Шерзод Мамутов

Енгил атлетика (7та):
Баландликка сакраш, аёллар: Светлана Радзивил
Баландликка сакраш, аёллар: Сафина Саъдуллаева
Босқон улоқтириш, эркаклар: Суҳроб Хўжаев
Узунликка сакраш, аёллар: Даря Резниченко
Уч ҳатлаб сакраш, аёллар: Роксана Худоёрова
Уч ҳатлаб сакраш, эркаклар: Руслан Курбанов
Кўпкураш, аёллар, Екатерина Воронина

Дзюдо (11та):
-60 кг: Шарофиддин Лутфуллаев
-66 кг: Сардор Нуриллаев
-73 кг: Ҳикматиллоҳ Тўраев
-81 кг: Шарофиддин Болтабоев
-90 кг: Давлат Бобонов
-100 кг: Муҳаммадкарим Хуррамов
+100 кг: Бекмурод Олтибоев
-52 кг: Диёра Келдиёрова
-63 кг: Фарангиз Ҳожиева
-70 кг: Гулноза Матниязова
Аралаш жамоавий мусобақа

Сузиш (2та):
100 м, эркин сузиш: Хуршиджон Турсунов
100 м, брасс: Юлдуз Қўчқорова

Каноэда эшкак эшиш (4 та):
C-2 500 метр: Дилноза Раҳматова
C-2 500 метр: Нилуфар Зокирова
C-1 200 метр: Дилноза Раҳматова
C-1 200 метр: Нилуфар Зокирова

Академик эшкак эшиш (2 та):
ЛМХ2Х, 2000 метр: Собир Сафаралиев
ЛМХ2Х, 2000 метр: Шаҳбоз Холмирзаев

Спорт гимнастикаси (2та):
Яккалик дастур: Расулжон Абдураҳимов
Яккалик дастур: Оксана Чусовитина

Бадиий гимнастика (6та)
Кўпкураш: Сабина Ташкенбаева
Гуруҳ машқи: Нилуфар Шомуродова
Гуруҳ машқи: Ксения Александрова
Гуруҳ машқи: Динара Равшанбекова
Гуруҳ машқи: Севара Сафоева
Гуруҳ машқи: Камола Ирназарова

Ўқ отиш спорти (2та):
10 м, милтиқ: Мухтасар Тоҳирова
50 м, милтиқдан 3 ҳолатда: Мухтасар Тоҳирова

Велоспорт (2та):
Гуруҳ пойгаси, эркаклар: Муроджон Холмуродов
Гуруҳ пойгаси, аёллар: Олга Забелинская

Замонавий бешкураш (2та):
Яккалик, эркаклар: Александр Савкин
Яккалик, аёллар: Алисе Фахрутдинова

Теннис (1 та):
Яккалик, эркаклар: Денис Истомин

Маълумот учун, Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинлари 23 июлдан 8 августгача бўлиб ўтади.

Мавзу
Токио Олимпиадаси
Пандемия туфайли қолдирилган 2020 йилги Ёзги Олимпиада 2021 йил 23 июлида Япониянинг Токио шаҳрида расман бошланади.
Барчаси
Top