Xorazm viloyati, shahar va tuman hokimlari 15 yanvargacha ta’tilga chiqdi
Xorazm viloyati, shuningdek, barcha shahar va tuman hokimlari 15 yanvargacha ta’tilga chiqarildi. Ularning vazifasini vaqtincha bajaruvchilar tayinlandi.
Jumladan,
- Xorazm viloyati hokimi vazifasini vaqtincha bajarish viloyat hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bosh boshqarmasi boshlig‘i Igambergenov Qudratbek Qadambayevich zimmasiga;
- Urganch shahar hokimi vazifasini vaqtincha bajarish shahar hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i Eshchanov Jahongir Saparbayevich zimmasiga;
- Xiva shahar hokimi vazifasini vaqtincha bajarish shahar hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i Babayev Xamidjon Atabayevich zimmasiga;
- Bog‘ot tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i Qurbonov Sanjarbek Rustamovich zimmasiga;
- Gurlan tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i Davlatov Ulug‘bek Jumaniyozovich zimmasiga;
- Qo‘shko‘pir tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i O‘razmetov Sanjarbek Sultannazirovich zimmasiga;
- Urganch tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xo‘jalik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Xujayev Alisher Allaberganovich zimmasiga;
- Hazorasp tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i Ollakuliyev Zafar Baxromovich zimmasiga;
- Xiva tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i Meyliyev Sanjarbek Tangribergonovich zimmasiga;
- Xonqa tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xo‘jalik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Bekchanov Siroj Bozor o‘g‘li zimmasiga;
- Shovot tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish majburiyati tuman
hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i Yakubov Azamat Pirnofosovich zimmasiga;
- Yangiariq tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i Saidov Omanboy G‘oibnazarovich zimmasiga;
- Yangibozor tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish bo‘limi boshlig‘i Xalmetov Jaxongir Baxadirovich zimmasiga;
- Tuproqqal’a tumani hokimi vazifasini vaqtincha bajarish tuman hokimining Tuproqqal’a hududi bo‘yicha birinchi o‘rinbosari Abdirimov Otabek Madrimovich zimmasiga yuklatildi.