«O‘zbekiston neft va gazi – OGU 2024» 26-xalqaro ko‘rgazmasi o‘z ishini boshladi
16-mayga qadar davom etadigan O‘zbekiston energetika haftaligi doirasida bir qator muhim energetika tadbirlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan:
- «O‘zbekiston milliy strategiyasiga muvofiq energetika siyosatini uyg‘unlashtirish» plenar sessiyasi.
- «O‘zbekiston neft va gazi - OGU 2024» ko‘rgazmasi va anjumani.
- 17- Xalqaro «Energetika, energiya tejamkorligi, muqobil energiya manbalari - Power Uzbekistan 2024» ko‘rgazmasi.
- 4-Xalqaro energetika konferensiyasi.
- G2B va B2B uchrashuvlari.
- «Youth Energy Congress» doirasidagi tadbirlar.
- ikki tomonlama hujjatlarni imzolash marosimlari.
Energiya haftaligi tadbirlari o‘z ichiga 450 ta kompaniya va brendlar, 50 ta spiker, moderator va 1200 dan ortiq delegatlarni jamlaydi. Ushbu tadbirlarga bo‘lgan katta qiziqish ishtirokchilarning keng geografiyasini ham belgilab berdi. Xususan, Avstriya, Ozarbayjon, Belarus Respublikasi, Belgiya, Bolgariya, Buyuk Britaniya, Vengriya, Germaniya, Gruziya, Daniya, Hindiston, Indoneziya, Eron, Ispaniya, Italiya, Qozog‘iston, Xitoy, Koreya, Monako, Niderlandlar, BAA, Rossiya, Saudiya Arabistoni, Singapur, AQSh, Turkiya, O‘zbekiston, Fransiya, Chexiya, Shveytsariya, Yaponiya kabi jami 31 mamlakat ishtirok etmoqda.
Shuningdek, neft-gaz va energetika sektoridagi yoshlar marafoni – «UNG-YOUTH MARAFON», «Zakovat» intellektual o‘yini, videoroliklar tanlovi, «Quvvat» 3D animatsion multfilmlar seriyasi taqdimoti, mutaxassislarning IT salohiyati hakatoni, eng yaxshi startaplar va innovatsion takliflar tanlovi g‘oliblarini taqdirlash marosimlari o‘tkaziladi.