Qirg‘iziston chegarachilari O‘zbekiston fuqarosini qo‘lga oldi
2020 yil 17 fevral kuni Qirg‘izistondagi «Dostuk-avtodorojniy» nazorat-o‘tkazish punktida chegarachilar O‘zbekiston fuqarosini davlat chegarasini noqonuniy kesib o‘tishga uringani uchun qo‘lga olishdi. Bu haqda Qirg‘iziston Davlat chegara xizmatining jamoatchilik va ommaviy axborot vositalari bilan aloqalar boshqarmasi xabar berdi.
Xizmatni o‘tish davomida chegara naryadi o‘tkazish punktini noqonuniy ravishda - pasport nazoratidan o‘tmasdan kesib o‘tishga uringan O‘zbekiston fuqarosi, 1996 yilda tug‘ilgan T.N. (ayol)ni aniqladi.
Nazorat-o‘tkazish punkti hududiga kirib, u pasport nazorati kabinasini chetlab o‘tgan hamda chegarachilar tomonidan qo‘lga olingan.
Tegishli hujjatlar rasmiylashtirilgandan so‘ng, qo‘lga olingan shaxs Qirg‘iziston Milliy xavfsizlik davlat qo‘mitasining hududiy bo‘linmasi xodimlariga topshirildi.