Қўшимча функционаллар
-
Тунги кўриниш
Telegram Apple томонидан блоклаш амалга оширилаётганини маълум қилди
Американинг Apple компанияси апрель ойидан бошлаб Telegram мессенжерини блоклаш бўйича чоралар кўрмоқда. Бу ҳақда мессенжер сайтида хабар берилган.
«Энг кўп берилувчи саволлар» бўлимида таъкидланишича, Apple мессенжер иловаси янгиланишларини блокламоқда.
«Афсуски, Apple Telegram’ни апрель ойи ўрталаридан бошлаб iOS ўз иловаси янгиланишларидан блокламоқда», - дейилади баёнотда.
Шунингдек, қайд этилишича, Android фойдаланувчилари ҳамон янгиланишларни, шу жумладан, шахсий маълумотлар махфийлиги бўйича қоидаларнинг энг сўнгги версиясини олмоқда.
Эслатиб ўтамиз, жорий йилнинг 15 май куни Россияда суднинг Telegram’га киришни блоклаш бўйича қарори кучга кирганди.
Мавзуга оид
18:16 / 19.06.2026
Буклама iPhone Ultra хусусиятлари ошкор қилинди
18:14 / 18.06.2026
Apple смартфонлари қимматлайди - Тим Кук бунинг сабабини тушунтирди
18:39 / 16.06.2026
Ҳиндистонда тиббиёт олийгоҳларига кириш имтиҳонлари пайтида Telegram блокланди
11:30 / 10.06.2026