Жисмоний шахслар томонидан божхона тўлови ундирилмайдиган айрим товарларни олиб ўтишнинг миқдор нормалари ўзгарди
Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 16 октябрдаги қарори билан Жисмоний шахслар томонидан Ўзбекистон Республикаси Давлат чегарасининг автойўл (йўловчи), темир йўл ва дарё ўтказиш пунктлари орқали божхона тўловлари ундирилмайдиган айрим товарларни олиб ўтишнинг миқдор нормаларига ўзгартиришлар киритилди.
Жисмоний шахслар томонидан Ўзбекистон Республикаси Давлат чегарасининг автойўл (йўловчи), темир йўл ва дарё ўтказиш пунктлари орқали божхона тўловлари ундирилмайдиган айрим товарларни олиб ўтишнинг миқдор нормаларига киритилаётган ўзгартиришлар:
1. 1-20 бандларнинг “Даврийлик” устунидаги “1 календарь ой” сўзлари “6 календарь ой” сўзлари билан алмаштирилди.
2. 21-банд қуйидаги таҳрирда баён этилди:
Эслатиб ўтамиз, 2018 йил 22 июнда Вазирлар Маҳкамасининг «Жисмоний шахслар томонидан Ўзбекистон Республикасига товарларни олиб ўтиш тартибини такомиллаштиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги 463-сон қарори қабул қилинганди. Унда жисмоний шахслар томонидан Ўзбекистонга олиб кириладиган маиший техника ва бошқа товарларнинг миқдорий нормалари чекланганди.