Вазирлар Маҳкамаси департаментларида икки бош мутахассис лавозимдан озод этилди
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси Ахборот-таҳлил департаментларида икки бош мутахассис лавозимдан озод этилди.
Шаҳобиддин Ҳамроевич Ортиқов ўз аризасига кўра Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси Қишлоқ ва сув хўжалиги, қишлоқ хўжалиги ва озиқ-овқат маҳсулотларини қайта ишлаш масалалари ахборот-таҳлил департаменти Озиқ-овқат саноатини ривожлантириш шўъбасининг Озиқ-овқат ва гўшт-сут саноатини ривожлантириш масалалари бўйича бош мутахассиси лавозимидан озод этилган.
Шунингдек, Зиёвиддин Боситович Бадриддинов ҳам ўз аризасига кўра Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси Ҳудудларни ижтимоий-иқтисодий комплекс ривожлантириш масалалари ахборот-таҳлил департаменти Ўзбекистон Республикаси Президенти ва Республика Ҳукуматининг ҳудудларни ривожлантиришнинг тизимли муаммолари бўйича топшириқлари амалга оширилишини назорат қилиш шўъбасининг Ўзбекистон Республикаси Президентининг топшириқлари амалга оширилишини назорат қилиш масалалари бўйича бош мутахассиси лавозимидан озод этилган.