«Suvsoz» yangi tariflarda olingan to‘lovlarni qayta hisob-kitob qiladi - MQQ
O‘zbekiston Respublikasi Monopoliyaga qarshi kurashish qo‘mitasi ijtimoiy tarmoqlarda Toshkent shahrida sovuq suv uchun to‘lovlarning oshirilgan narxlarda qabul qilinishi yuzasidan tarqalgan xabarlarga izoh berdi.
“Tijorat banklari va pochta aloqa bo‘linmalari ichimlik suvi va kanalizatsiya xizmatlari uchun to‘lovlarni oshirilgan narxlarda qabul qilishni zudlik bilan to‘xtatish hamda yangi narxlarni 10 maydan qo‘llash to‘g‘risida Qo‘mita tomonidan ogohlantirildi”, - deyiladi qo‘mita matbuot xizmati xabarida.
“Suvsoz” davlat unitar korxonasi tomonidan yangi narxlar belgilangan muddatlardan boshlab qo‘llanilishi va bugungi kunga qadar oshirilgan narxlarda olingan to‘lovlar iste'molchilarga qayta hisob-kitob qilinishi majburiyati yana bir bor tasdiqlangan.
To‘lovlarning 10 mayga qadar oshirilgan narxlarda qabul qilinishi holatlari kuzatilgan taqdirda Qo‘mitaning (71) 241-58-64 raqami yoki ijtimoiy tarmoqdagi sahifasi orqali bog‘lanish so‘raladi.
Eslatib o‘tamiz, 25 aprel kuni “Suvsoz” DUK saytida 24 apreldan Toshkent shahri aholisi uchun sovuq suv narxlari oshirilishi haqida xabar berildi. Unda yangi narxlar poytaxt hokimiyati tomonidan 2 aprel kuni tasdiqlangani aytilgandi.
Internet nashrlari bu ma'lumotni narxlar oshirilishi haqidagi xabar narxlar oshirib bo‘linganidan bir kun o‘tib e'lon qilinganiga urg‘u qaratilgan holda tarqatildi. Ko‘p o‘tmasdan “Suvsoz” saytidan bu ma'lumot o‘chirib tashlandi.
Ma'lumot uchun: Toshkent shahrida o‘tgan 2018 yilning o‘zida sovuq suv uchun narx uch marta oshirilgan, narxlar o‘tgan yilning fevralida (+5 so‘mga), mayida (+50 so‘mga) va noyabrida (+35 so‘mga) oshirilgan edi.