Қўшимча функционаллар
-
Тунги кўриниш
Жаҳон | 23:30 / 08.09.2016
8640
1 дақиқада ўқилади
АҚШ Гуантанамо базасидаги қамоқ лагерларидан бирини ёпди
АҚШ ҳарбийлари Гуантанамодаги қамоқ лагерларидан бирини ёпди, деб хабар бермоқда Франс Пресс ахборот агентлиги.
АҚШ ҳарбий-денгиз кучлари вакили Жон Филостратнинг айтишича, ёпилган лагер маҳбуслар учун тиббий марказга айлантирилади. Лагерда сақланган маҳбуслар Кубадаги бошқа турмаларга ўтказилади.
Кубадаги Гуантанамо базасидаги турма 2001 йил 11 сентябрдаги терактдан кейин
террорчиликда айбланган ва гумон қилинганларни сақлаш учун яратилган.
Kun.uz янгиликларини Google News'да кузатинг
+ Обуна бўлишМавзуга оид
09:10 / 24.06.2026
АҚШ Кубага нисбатан санкцион босимни кучайтирмоқда
20:15 / 19.06.2026
Куба парламенти 65 йил ичидаги энг йирик иқтисодий хусусийлаштиришни маъқуллади
10:10 / 12.06.2026
Кубанинг энергетика соҳаси АҚШ санкциялари нишонига айланди
22:15 / 05.06.2026