Жаҳон | 21:37 / 26.06.2019
13513
1 дақиқада ўқилади

Трамп G20 саммитида ўзи билан учрашадиган давлат раҳбарларини "ёқимтой йигитлар" деб атади

Фото: Reuters / Jonathan Ernst

АҚШ президенти Дональд Трамп G20 саммитида ўзи билан учрашадиган давлат раҳбарларини “ёқимтой йигитлар” деб атади.

“Мен ушбу чиқишимдан сўнг Японияга кетаман. У ерда ёқимтой йигитлар билан учрашаман. Бошқа давлатлар билан, рақобатчи давлатлар, рақобатчилар билан. Аммо ҳаммаси жойида. Бизнинг ишларимиз яхши. Бизнинг ишларимиз уларникидан кўра яхши бормоқда”, - деди Трамп Вашингтондаги конференцияда чиқиш қиларкан.

Трамп "катта йигирматалик" саммитида камида саккизта икки томонлама учрашув ўтказиши режалаштирилган. 

G20 саммити Япониянинг Осака шаҳрида 28 июнь куни бошланади. 

Дилшод Аскаров
Тайёрлаган Дилшод Аскаров
Kun.uz янгиликларини Google News'да кузатинг
+ Обуна бўлиш

Мавзуга оид