Niderlandiya va O‘zbekiston qishloq xo‘jaligida akademik aloqalarni o‘rnatmoqda
O‘zbekiston elchixonasi diplomatlari Niderlandiyaning Aeres International tashkiloti rahbariyati bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Unda O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalari bilan Aeres International xalqaro tashkiloti o‘rtasida qishloq xo‘jaligining o‘zaro ustuvor yo‘nalishlarida amaliy aloqalarni yo‘lga qo‘yish istiqbollari muhokama qilindi.
Aeres International tashkiloti rahbariyati O‘zbekiston bilan qishloq xo‘jaligi sohasida akademik aloqalarni rivojlantirish va mustahkamlashga tayyorligini bildirdi. Ikki tomonlama aloqalarning yo‘lga qo‘yilishi ta’lim va mutaxassislar tayyorlash sohasida o‘zaro manfaatli hamkorlik istiqbollarini ochadi.
Muzokaralar natijasida amaliy hamkorlikni yo‘lga qo‘yishning o‘zaro manfaatli yo‘nalishlarini aniqlash maqsadida O‘zbekiston va Niderlandiya ekspertlari o‘rtasida alohida uchrashuv tashkil etish to‘g‘risida kelishuvga erishildi.