Сардор Умрзоқов ва Сергей Лавров телефон орқали мулоқот қилди
28 апрель куни Россия ташқи ишлар вазири Сергей Лавров Ўзбекистон бош вазири ўринбосари, инвестициялар ва ташқи савдо вазири Сардор Умрзоқов билан телефон орқали мулоқот қилди.
Фото: Россия ТИВ
Россия ТИВ матбуот хизмати хабарига кўра, Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2021 йил 19 ноябрь куни Москвага ташрифи чоғида эришилган келишувларни амалга ошириш юзасидан фикр алмашилди.
Бундан ташқари, сиёсий, иқтисодий ва гуманитар соҳалардаги икки томонлама муносабатларнинг истиқболлари, Россия ва Ўзбекистоннинг МДҲ, ШҲТ ва умуман, ташқи сиёсат йўналишидаги ўзаро ҳамкорлигини янада ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.
Эслатиб ўтамиз, 27 апрель куни президент фармонига асосан Владимир Норов Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг биринчи ўринбосари этиб тайинланган эди. Унга Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг вазифаларини бажариш ҳам юкланган.