Янги Қўйлиқ деҳқон бозори — FOOD CITY'да озиқ-овқат ярмаркаси бўлиб ўтади
Ўзбекистондаги энг йирик агрокластер бўлган “FOODCITY” мажмуаси Сизларни яқинлашиб келаётган энг азиз байрамимиз Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг 31 йиллиги билан муборакбод этади. Шу муносабат билан тўйга тўёна билан деганларидек энг улуғ, энг азиз байрамимиз муносабати билан жорий йилнинг 1,2 ва 3 сентябр кунлари“FOODCITY” мажмуасида озиқ-овқат маҳсулотлари ярмаркаси бўлиб ўтади. Мазкур ярмарка сизни энг ҳамёнбоп нархлар билан ҳайратлантириши аниқ. Демак, ёқимли харид ва маданий ҳордиқ олиш имкониятини қўлдан бой берманг.
Шунингдек, мажмуада ҳар куни:
Картошка (гала навли) 1 кг – 3000 сўм;
Пиёз 1 кг – 3000 сўм;
Сабзи 1 кг – 2500 сўм;
Ун (олий навли) 1 кг – 6000 сўм;
Гуруч 1 кг Мустақиллик – 7000 сўмдан.
Гуруч 1 кг Аланга – 9 000 — 10 000 сўмдан.
Гуруч 1 кг Лазер – 18500 сўмдан.
Помидор 1 кг – 3000 сўм;
Бодринг 1 кг – 3000 сўм.
Шакар 1 кг – 12000 сўм:
Ёғ 1 литр – 17000 сўм.
Банан 1 кг – 13000 сўм:
Узум 1 кг – 5000 -10 000 сўм;
Шафтоли 1 кг – 7000 сўмдан бошлаб.
Тухум (дона) – 650-950 сўм;
Мол гўшти 1 кг – 60000 сўм;
Товуқ гўшти 1 кг – 23000 сўм;
Фақат «FOOD CITY» белгиси билан маълум жойларда шаҳардаги энг арзон нархлар сизни кутмоқда!
Food city мажмуаси халқимиз дастурхонига сифатли ва ҳамёнбоп маҳсулотлар етказиб бериш мақсадида махсус савдо шохобчалари ташкил қилган. Бу шохобчаларда озиқ-овқат маҳсулотларини белгиланган тартибда арзон нархларда сотиб олиш мумкин. Маҳсулот нархининг бир қисми эса уни сотувчи тадбиркорларга мажмуа томонидан қоплаб берилади.
Масалан, биргина ёғ 20 минг сўм бўлса, унинг 5 минг сўми Food city томонидан тадбиркорга тўлаб берилади. Харидорларга бу маҳсулот 15 минг сўмдан сотилмоқда.