Қўшимча функционаллар
-
Тунги кўриниш
Жаҳон | 00:30 / 10.05.2018
6345
1 дақиқада ўқилади
Макрон АҚШнинг Эрон билан ядровий келишувдан чиқишини хато деб атади
Фото: AP/Charles Platiau/Pool
Франция президенти Эмманюэль Макрон АҚШ президенти Дональд Трампнинг Эрон билан ядровий келишувдан чиқиш қарорини хато деб ҳисоблашини айтди. Макрон бундай фикрни Германиянинг Ахен шаҳрига ташрифи вақтида ARD немис телеканалига берган интервьюсида айтган.
“Мен АҚШ президенти қароридан афсусдаман. Фикримча, бу хато қарордир, чунки биз, европаликлар бу келишувда қолишга қарор қилдик”, деб айтган Макрон.
Kun.uz янгиликларини Google News'да кузатинг
+ Обуна бўлишМавзуга оид
13:06
АҚШ ва Эрон ўртасида яна зарбалар алмашинуви бўлиб ўтди
20:23 / 27.06.2026
“Америкаликлар тузоққа тушди” — Эрон элчиси
11:40 / 27.06.2026
46 та давлат учун террористик ташкилот – Эрон ислом инқилоби муҳофизлар корпуси қандай тузилма?
10:27 / 27.06.2026