Ichki ishlar vazirligi tizimida yangi lavozim tayinlovlari ro‘y berdi
O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi markaziy apparati hamda hududiy tizimlarida yangi lavozim tayinlovlari ro‘y berdi. Bu haqda IIV saytida xabar qilindi.
Xususan, podpolkovnik Rustamjon Xolmirzayevich Do‘stmatov - O‘zbekiston Respublikasi IIV Huquqbuzarliklar profilaktikasi bosh boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari - Huquqbuzarliklar profilaktikasi faoliyatini tashkil etish boshqarmasi boshlig‘i;
podpolkovnik Fayzulla Qosimovich Ortiqboyev - O‘zbekiston Respublikasi IIV Yong‘in xavfsizligi instituti boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari lavozimi vazifasini bajaruvchisi;
podpolkovnik Abduazim Raxmatovich Axmadxo‘jayev - O‘zbekiston Respublikasi IIV Yong‘in xavfsizligi instituti boshlig‘ining o‘rinbosari - Kadrlar boshqarmasi boshlig‘i lavozimi vazifasini bajaruvchisi lavozimiga tayinlandi.