Kreativ park rezidentlariga soliq imtiyozlari beriladi
Kreativ industriya parki hududlarda o‘z filiallari hamda ularda kreativ soha vakillarini o‘qitadigan biznes maktablari tashkil etadi.
Farmonga ko‘ra, kreativ industriya parki hududlarda o‘z filiallari hamda ularda kreativ soha vakillarini o‘qitadigan biznes maktablari tashkil etadi.
2025 yil 1 maydan 2031 yil 1 yanvargacha kreativ park rezidentlariga quyidagi soliq imtiyozlari joriy etiladi:
- ijtimoiy soliqni hamda jismoniy shaxslardan olinadigan daromad solig‘ini 50 foiz kamaytirilgan stavkada to‘laydi;
- tovarlarni (ishlarni, xizmatlarni) realizatsiya qilishdan olingan daromadi miqdoridan qat’i nazar aylanmadan olinadigan soliq to‘lovchilar toifasiga kiritiladi. Bunda ular o‘z istagiga binoan umumbelgilangan soliq solish tartibiga o‘tishi mumkin.
Bundan tashqari, xorijiy tillar bo‘yicha kamida S1 darajadagi milliy yoki unga tenglashtirilgan mos darajadagi xalqaro tan olingan sertifikatni olganiga 2 yildan oshmagan yoshlarga olis va borish qiyin bo‘lgan hududlarda chet tillariga ixtisoslashgan o‘quv markazlarini ochish uchun 6 oylik imtiyozli davr bilan 3 yil muddatga BHM 320 baravarigacha miqdorda foizsiz ssuda beriladi.