Fermer xo‘jaliklariga buxgalteriya hisobini yuritish bo‘yicha maxsus dasturiy mahsulot yaratiladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev «2019 yilgi asosiy makroiqtisodiy ko‘rsatkichlari prognozi va davlat byudjyeti parametrlari hamda 2020-2021 yillarga byudjyet mo‘ljallari to‘g‘risida»gi qarorni imzoladi.
Unda fermer xo‘jaliklariga buxgalteriya hisobini yuritish bo‘yicha xizmat ko‘rsatish uchun maxsus dasturiy mahsulot haqidagi band bor.
«O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi, O‘zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi va “Soliq xizmati” DUK bilan birgalikda 2019 yil 1 aprelga qadar fermer xo‘jaliklariga buxgalteriya hisobini yuritish bo‘yicha xizmat ko‘rsatish uchun maxsus dasturiy mahsulotni ishlab chiqsin va joriy etsin;
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi dasturiy mahsulotni ishlab chiqish va joriy etish, fermer xo‘jaliklarining buxgalteriya hisobini yuritish va hisobotlar tuzish xarajatlari O‘zbekiston Respublikasi Davlat byudjyeti mablag‘lari hisobidan belgilangan tartibda moliyalashtirilishini ta'minlasin», deyiladi qarorda