Uzoqdagi munosabatlar - afsonami yoki haqiqat? Oilani qanday qilib saqlab qolish va mustahkamlash haqida Profee maslahat beradi
Profee.com xalqaro pul o‘tkazmalari xizmati ishlayotgan erlar, otalar, xotinlar yoki onalardan ularning oilalariga har kuni bir mamlakatdan ikkinchisiga millionlab yevro jo‘natadi va bir-biriga yaqin bo‘lgan insonlarni yuzlab va minglab kilometr masofa ajratib tursa-da, mehnat muhojirlarining munosabatlarini qanday saqlashni, hattoki qutqarib qolishni biladi.
Ko‘proq odamlar ish uchun chet elga sayohat qilishlari sababli uzoq masofadagi munosabatlar keng tarqalgan holatdir. Bunday munosabatlar qo‘rqinchli ko‘rinishi mumkin bo‘lsa-da, ularni to‘g‘ri strategiya va texnologiyalar bilan boshqarish mumkin.
1. Taraqqiyot natijalaridan foydalaning
Raqamli asr bizga har qanday masofani kichikroq qilib ko‘rsatadigan va sevgini saqlashni osonlashtiradigan aloqa vositalarining butun arsenalini berdi. Matnli xabarlardan tortib videoqo‘ng‘iroqlargacha aloqada bo‘lishning ko‘plab usullari mavjud. Telegram, WhatsApp, Skype, Zoom va FaceTime kabi ilovalar jismoniy bo‘shliqni bartaraf etishga yordam beradi. Ulardan foydalaning va ochiq, samimiy va muntazam muloqotni davom ettiring.
2. Yangi urf-odatlar va marosimlar yarating
Uzoq masofali munosabatlar bir-biridan yuzlab va hatto minglab kilometr uzoqlikda joylashgan ikkala yaqindan ham ishlashni talab qiladi. Yaqiningiz bilan qanchalik tez-tez va qachon muloqot qilishingizni aniqlang va ushbu jadvalga qat’iy rioya qiling. Birgalikda filmlarni onlayn tomosha qilish, birga ovqat pishirish va hokazo kunlarni belgilang. Xorijga ishlash uchun uydan chiqib ketgan kishi yaqiniga pul o‘tkazmasini yuborish sanalarini ham belgilashingiz mumkin. Masalan, har oyning 5 va 25-kunlari. Avvaliga bu tuyulganidan ko‘ra ko‘proq harakat talab qilishi mumkin, ammo tez orada siz natijani qadrlaysiz - juftlik munosabatlari yanada ishonchli bo‘ladi va yaqinlar kamroq tashvishlanadilar.
3. Ayblashga shoshilmang
Ishonch har qanday muvaffaqiyatli munosabatlarning, shu jumladan uzoq masofali munosabatlarning ham asosidir. Keraksiz rashk va egalik qilishdan saqlaning. Biz bir-birimizdan uzoqda bo‘lganimizda yoki biror shaxs yoki hodisa haqida cheklangan tushunchaga ega bo‘lsak, biz ko‘pincha bo‘rttirilgan yoki butunlay noto‘g‘ri bo‘lgan har xil taxmin va mulohazalarni tasavvur qila boshlaymiz. O‘zingizning yaqiningizga va uning sodiqligiga ishoning. O‘zaro ishonch sizga masofada paydo bo‘lishi mumkin bo‘lgan qiyinchiliklarni yengishga yordam beradi.
O‘zbekistonda ko‘pincha uzoq masofadagi munosabatlar turmush o‘rtoqlardan biri chet elga ishlash uchun ketganida yuzaga keladi. Bu er-xotin umumiy maqsadlarga erishishga harakat qilishlarini anglatadi. Misol uchun, erkak Germaniyaga ishlagani, oilasi uchun uy qurish, mashina olishga pul yig‘ish va hokazolar uchun ketadi, oyligining bir qismini vaqti-vaqti bilan uyiga yuboradi, ayol esa bolalarga g‘amxo‘rlik qilish va pullarni saqlashga e’tibor beradi. Va ular birgalikda kelajakni rejalashtirishadi.
Yevropadan O‘zbekistonga stresssiz pul o‘tkazish uchun Profee.com ilovasi yoki veb-saytidan qulay, tez va foydali foydalaning. Profee.com bilan xalqaro pul o‘tkazmasini jo‘natish uchun internetga ulangan smartfon va istalgan Yevropa banki tomonidan chiqarilgan karta kifoya.
Nima uchun O‘zbekistonga Profee orqali pul jo‘natish foydali?
Profee tizimida Yevropadan O‘zbekistonga pul jo‘natish xizmati mutlaqo bepul. Ya’ni, pul o‘tkazmalari uchun xizmat komissiya olmaydi.
Ushbu pul o‘tkazmalari tizimi mijozga istalgan vaqtda Yevropa valutalarining so‘mga eng qulay kursini taklif etadi. Va birinchi o‘tkazma uchun Profee mijoz uchun yanada foydali bo‘lgan konvertatsiyaning maxsus promo-kurs stavkasini beradi.
Profee Yevropa kartalaridan Humo yoki Uzcard milliy to‘lov tizimlari logotiplari tushirilgan istalgan O‘zbekiston banklarining kartalariga super tezkor, deyarli bir lahzada o‘tkazmalarni amalga oshiradi. Lekin siz pul o‘tkazmasini nafaqat kartadan, balki hisob raqamidan, shuningdek, Apple Pay va Google Pay orqali bevosita Profee ilovasidan yuborishingiz mumkin.
Profee bilan pul jo‘natish bank orqali pul jo‘natish kabi xavfsiz, faqat tezroq, qulayroq va hamyonboproq. Axir, kompaniya Yevropa Ittifoqining moliya organlari tomonidan litsenziyalangan, muntazam ravishda auditdan o‘tadi va PCI DSS, 3DS kartalari yordamida moliyaviy operatsiyalarni himoya qilish uchun texnologiyalardan foydalanadi. Yevropa Ittifoqi qonunlari talablariga muvofiq, Profee mijoz pullarini o‘z hisoblarida saqlamaydi, balki uni Yevropadagi jo‘natuvchidan darhol O‘zbekistondagi oluvchiga jo‘natadi.
Profee bilan Yevropadan O‘zbekistonga pul o‘tkazish bo‘yicha ko‘rsatmalar
iOS va Android uchun Profee ilovalarining, shuningdek veb-saytning intuitiv interfeysi oddiy ro‘yxatdan o‘tishni yakunlash va birinchi pul o‘tkazmangizni 5-7 daqiqada yuborish imkonini beradi. O‘tkazma jo‘natuvchisi ilgari bunday xizmatlardan foydalanmagan bo‘lsa ham. Ilovada birinchi tranzaksiyani jo‘natishda Humo, Uzcard karta raqami va O‘zbekistonda pul o‘tkazmasini oluvchining ismini saqlab qolishingiz mumkin. Bu xavfsiz va keyingi o‘tkazmangizni ma’lumotlaringizni qayta kiritmasdan bir daqiqa ichida jo‘natish imkonini beradi.
Profee bilan Yevropadan O‘zbekistonga tez, qulay va foyda bilan pul yuboring. Oilangizga haqiqiy sevgi nima ekanligini ko‘rsating.