IIV Jazoni ijro etish departamentining o‘quv poligoni tashkil etiladi
Namangan viloyati Uychi tumanidagi 6-son tergov hibsxonasi hududida Jazoni ijro etish departamentining o‘quv poligonini tashkil etilishi belgilanmoqda.
Vazirlar Mahkamasining “O‘zbekiston Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Jazoni ijro etish departamentining faoliyatini samarali tashkil etishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarori qabul qilindi.
Hujjat bilan Namangan viloyati Uychi tumanidagi 6-son tergov hibsxonasi hududida Jazoni ijro etish departamentining o‘quv poligonini tashkil etilishi belgilanmoqda. Uning asosiy vazifasi etib xodimlarning xizmat, jangovar, jismoniy va axloqiy-psixologik tayyorgarligini muntazam oshirib borish bo‘ladi.
Poligonni 2025 yil 31 dekabrga qadar qurib bitirish topshirig‘i berilgan.
Shuningdek, kiritilayotgan o‘zgartirishlar bilan jazoni ijro etish muassasalarining DUKlarni tashkil etish vakolatlari bekor qilinmoqda: endilikda jazoni ijro etish muassasalari xo‘jalik yurituvchi boshqa sub’yektlar bilan hamkorlikda faoliyat yuritish huquqiga ega.