Voronejdagi mashinasozlik zavodida yuz bergan yong‘inda uch kishi halok bo‘ldi
OAV ma’lumotlariga ko‘ra, yong‘in elektr jihozlarini ishlab chiqaruvchi «Enikmash-V» korxonasida sodir bo‘lgan. Yong‘in o‘chirildi, tergovchilar voqea joyiga yetib bordi.
Foto: Telegram / Vesti Voronej
Voronejdagi ishlab chiqarish zavodida yuz bergan yong‘in oqibatida uch kishi halok bo‘ldi. 22 aprel, dushanba kuni ertalab yirik yong‘in sodir bo‘ldi, deb xabar bermoqda Rossiya Favqulodda vaziyatlar vazirligi. Yong‘inni o‘chirishga 64 kishi, 20 dona texnika jalb qilingan. Boshqarma ma’lumotlariga ko‘ra, 500 kvadrat metr maydonni egallagan yong‘in o‘chirilgan. Favqulodda vaziyatlar vazirligi xodimlari yonayotgan binodan to‘rtta propan balloni va bitta kislorod balloni olib chiqdi.
Yong‘in mashinasozlik zavodida sodir bo‘ldi
RIA «Novosti»ning yozishicha, voqea Voronejdagi Solnechnaya ko‘chasi, 33-uyda sodir bo‘lgan – «Enikmash-V» eksperimental temirchilik va press muhandisligi ilmiy-tadqiqot instituti ushbu manzilda joylashgan. TASS xabariga ko‘ra, gap elektr jihozlarini ishlab chiqarish sexi haqida ketmoqda.
Baza Telegram-kanali ham Voronejdagi «Enikmash-V» mashinasozlik zavodida yong‘in sodir bo‘lganini bildirdi. Yong‘in maydoni 3 ming kvadrat metrni tashkil etdi, natijada uch kishi halok bo‘ldi, yana ikki kishi jarohat oldi. Hodisa sabablari hozircha noma’lum.
Rossiya Federatsiyasi Tergov qo‘mitasi xodimlari yong‘in sodir bo‘lgan joyga yetib bordi, deb yozadi «RIA Voronej».