ANORBANK Central Asian Fintech Association a’zoligiga qabul qilindi
ANORBANK Central Asian Fintech Association (Markaziy Osiyo fintex assotsiatsiyasi)ga rasmiy a’zo sifatida qo‘shildi. Bu bankning mintaqaviy fintex ekotizimida tizimli ishtirokini kengaytirishga qaratilgan. A’zolik bank uchun raqamli bank xizmatlari bo‘yicha hamkorlik va innovatsiyalarni rivojlantirish imkoniyatlarini oshiradi. ANORBANK o‘z navbatida mintaqada integratsiyalashgan fintex muhitini shakllantirishga hissa qo‘shishni rejalashtiradi.
Foto: ANORBANK
Bank uchun Central Asian Fintech Association (Markaziy Osiyo fintex assotsiatsiyasi)ga a’zolik mintaqadagi fintex jarayonlarida tizimli qatnashish, qo‘shma pilot loyihalar va ekspert platformalari orqali hamkorlikni kuchaytirish, shuningdek, raqamli bank xizmatlari bo‘yicha barqaror yechimlar ustida ishlash uchun qo‘shimcha imkoniyatlar taqdim etadi.
ANORBANK Central Asian Fintech Association'ga rasmiy a’zo sifatida qo‘shilganini e’lon qildi. Mazkur qadam bankning mintaqaviy fintex ekotizimida tizimli ishtirokini kengaytirishga qaratilgan.
Bank vakillarining ta’kidlashicha, CAFA a’zoligi ANORBANK uchun mintaqadagi fintex jarayonlarida faol qatnashish, amaliy tajriba almashish hamda raqamli bank xizmatlari sohasida barqaror yechimlar ustida hamkorlikda ishlash imkonini beradi.
Tomonlar hamkorlik doirasida bir nechta ustuvor yo‘nalishlarni belgilagan. Ular orasida fintex innovatsiyalari va raqamli bank xizmatlarini rivojlantirish, regulyatorlar bilan ochiq muloqotni yo‘lga qo‘yish, qo‘shma pilot loyihalar va ekspert platformalarini shakllantirish, shuningdek, Markaziy Osiyoda raqobatbardosh hamda shaffof moliyaviy ekotizimni mustahkamlash kabi vazifalar bor.
ANORBANK ushbu a’zolikni uzoq muddatli hamkorlikning boshlanishi sifatida baholamoqda hamda mintaqada integratsiyalashgan, innovatsion fintex muhitini rivojlantirishga izchil hissa qo‘shishni rejalashtirgan.
Ma’lumot uchun, ANORBANK O‘zbekistonda raqamli bank xizmatlarini faol rivojlantirayotgan moliyaviy institutlardan biri sanaladi. Tashkil etilganidan buyon muassasa masofaviy identifikatsiya, platformaviy yechimlar hamda mijoz ehtiyojlariga mos raqamli mahsulotlarga tayangan bank modelini izchil shakllantirib kelmoqda. Bunday yondashuv turli mijoz toifalariga tezkor va samarali xizmat ko‘rsatish, ko‘plab moliyaviy operatsiyalarni esa bank ofisiga bormasdan turib, onlayn tarzda bajarishni ta’minlamoqda.
Telefon: 1290.