“Трампдан 2028 йилда аниқ қутуламиз” – Мюнхенда АҚШнинг сиёсати кескин танқид қилинди
Мюнхен хавфсизлик форумида чиқиш қилганлар АҚШнинг ҳозирги президенти ва унинг жамоаси, Вашингтон сиёсатини кескин танқид остига олмоқда. Тадбирни жойидан ёритаётган Kun.uz мухбирига кўра, биринчи матбуот анжуманидаёқ Трампнинг ҳозирги сиёсати норозилик билан қарши олинган. Eurasia Group президенти Иен Браммер эса анжуманда америкалик сифатида бугунги АҚШдан уялишини айтди.
Рамазон ойида нарх-наво барқарорлигини таъминлаш ҳар қачонгидан муҳим – Шавкат Мирзиёев
Ўзбекистон президенти кейинги ҳафтадан бошланадиган Рамазон ойида нарх-наво барқарорлигини таъминлаш ҳар қачонгидан ҳам муҳим эканини таъкидлади. Давлат раҳбари деҳқон бозорлари ва йирик савдо комплексларида арзонлашган озиқ-овқат ярмаркаларини бошлаш бўйича топшириқ берди.
ТДТ Фатво ҳайъати Рамазон ойи 19 феврал куни бошланишини белгилади
Туркий давлатлар ташкилоти (ТДТ) Мусулмон диний идоралари раҳбарлари кенгашининг Фатво ҳайъати Самарқандда бўлиб ўтган йиғилишида 2026 йил Рамазон ойи бошланиши ва Рамазон ҳайити кунларини белгилади.