Қўшимча функционаллар
-
Тунги кўриниш
Трамп G20 саммити доирасида Путин билан учрашди
Япониянинг Осака шаҳрида бошланган G20 саммити доирасида АҚШ президенти Дональд Трамп Россия президенти Владимир Путин учрашди.
Америкаликлар етакчиси бу учрашув аввалида россиялик ҳамкасблар билан музокаралардан аъло натижалар кутаётганини айтиб ўтди.
«Бизда жуда қизиқарли муҳокама бўлади, бу савдо, коммерция, қуролсизлантириш масалалари, шунингдек, протекционизмни ўз ичига олади… Ва буларнинг барчаси ўзаро яхши муносабатлар асосига қурилади. Менимча, бу учрашув натижалари ажойиб бўлади», — деган у.
Россия президенти Владимир Путин бу учрашувдан аввал Financial Times учун берган интервьюсида Трамп билан музокараларда СНВ-III масаласини кўтаришини айтиб ўтганди.
Мавзуга оид
08:29 / 18.06.2026
Путинга яқин деб ҳисобланган бизнесмен қамоққа олинди
10:45 / 16.06.2026
Зеленский Путинга G7 саммитида учрашув ўтказишни таклиф қилди
08:59 / 15.06.2026
Зеленский G7 саммитида Трамп билан учрашишини маълум қилди
10:02 / 13.06.2026