«Вақф» фонди Туркияга 10 мингга яқин кийим ва зарур жиҳозлардан иборат гуманитар ёрдам юборди
Ўзбекистон мусулмонлари идораси ҳузуридаги «Вақф» хайрия жамоат фонди 30 турдаги 10 мингга яқин уст-бош ва зарур жиҳозларни ҳомийлар кўмагида жамлаб, Туркия гуманитар ёрдам тўплаш марказига топширди.
Фото: Вақф
«Вақф» хайрия жамоат фонди 9 феврал куни 4 та юк машинага ортилган 30 турдаги 10 мингга яқин уст-бош ва зарур жиҳозларни ҳомийлар кўмагида жамлаб, пойтахтдаги ёрдам йиғиш марказига топширди. Мазкур ёрдам таркибида асосан қишки кийимлар, ётоқ ашёлари ва иситиш мосламалари мавжуд.
Мусибат тушган диндошининг кўнглини олиш, тасалли бериш ва ёрдам қўлини чўзиш чин мўминлик белгисидир», - дейилади хайрия жамоат фондининг баёнотида.
Айни вақтда Туркиядаги зилзиладан талафот кўрган ҳудудларда 171 нафар ўзбекистонлик қутқарувчилар ва ҳарбий шифокорлар ишламоқда. Шунингдек, Ўзбекистоннинг кўплаб ҳудудларида қардош турк халқига ёрдам йиғиш марказлари фаолият юритмоқда.