Chimyon tog‘i tepasida sog‘lig‘i yomonlashgan fuqaroga yordam ko‘rsatildi
Sog‘lig‘i yomonlashgan fuqaro Katta Chimyon tog‘ining dengiz sathidan 1800 metr balandligidan maxsus qutqaruv anjomlari yordamida pastga olib tushilgan.
Foto: FVV
Chimyon tog‘iga chiqib, to‘satdan sog‘lig‘i yomonlashgan fuqaroga FVV xodimlari tomonidan yordam berildi.
17 iyun kuni soat 11:30 da Toshkent viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga Bo‘stonliq tumanidagi Katta Chimyon tog‘iga sayr qilish maqsadida borgan 3 nafar fuqarodan birining kutilmaganda sog‘lig‘i yomonlashgani va ularga zudlik bilan yordam zarurligi haqida xabar kelib tushgan.
Xabarga asosan, Chimyon yong‘in-qutqaruv otryadining bir guruh qutqaruvchilari aytilgan manzilga yetib borib, qidiruv-qutqaruv ishlarini olib borgan.
Qutqaruvchilarning sa’y-harakatlari natijasida sog‘lig‘i yomonlashgan fuqaro Katta Chimyon tog‘ining dengiz sathidan 1800 metr balandligidan maxsus qutqaruv anjomlari yordamida pastga sog‘-salomat olib tushilgan va tez tibbiy yordam xodimlariga topshirilgan.