Toshkentda yuk mashinasi velosipedni urib yubordi
Toshkent shahar Chilonzor tumanida sodir bo‘lgan yo‘l-transport hodisasi oqibatida velosiped haydovchisi olgan og‘ir tan jarohatlari sabab vafot etdi. Mazkur holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.
Joriy yilning 15 fevral kuni soat 18:00 larda Chilonzor tumanidagi THAY–Chorbog‘ ko‘chalari kesishgan chorrahada yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘lgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 1969 yilda tug‘ilgan Yu.A. boshqaruvidagi HOWO rusumli yuk avtomobili bir yo‘nalishda harakatlanib ketayotgan 2004 yilda tug‘ilgan A.I. boshqaruvidagi velosiped bilan to‘qnashgan.
YTH natijasida velosiped haydovchisi olgan tan jarohatlari oqibatida vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent shahar IIBB Tergov boshqarmasi tomonidan Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Ayni paytda tergov davom etmoqda.
Yo‘l harakati xavfsizligi xizmati barcha yo‘l harakati qatnashchilarini qoidalarga rioya qilish, tezlikni belgilangan me’yorlardan oshirmaslik hamda charchoq holatida transport vositasini boshqarmaslikka chaqirdi.