«7 KUN»: Vladimir fojiasi, Atamboyev tashrifi, kollejdagi qotillik, Rossiya bilan harbiy mashg‘ulotlar muhokamasi
KUN.UZ sayti jurnalistlari tomonidan mamlakatimiz va jahonda ro‘y bergan eng muhim va ahamiyatga molik voqea-hodisalarning tahliliga bag‘ishlangan ko‘rsatuv e'tiboringizga havola etib borilmoqda. «7 KUN» loyihasining navbatdagi soni tayyor bo‘ldi va u an'anaviy tarzda jurnalistlar Xurshid Daliyev va Alisher Ro‘zioxunov tomonidan olib borilgan.
Haftaning eng muhim yangiliklaridan biri — Rossiyaning Vladimir oblastida O‘zbekiston fuqarolarini olib ketayotgan Qozog‘iston avtobusini temir yo‘l kesishmasida poyezd urib ketdi va 21 kishi qurbon bo‘ldi.
Foto © MChS RF/RIA Novosti
Hafta ichida Qirg‘iz Respublikasi prezidenti Almazbek Atamboyev Toshkentga davlat tashrifi bilan keldi.
Toshkentda bo‘lib o‘tgan biznes-forum doirasida O‘zbekiston va Qirg‘iziston o‘rtasida qiymati 200 million dollarlik shartnomalar imzolandi
Foto: Qirg‘iziston prezidenti matbuot xizmati
• Qirg‘iziston prezidenti Almazbek Atamboyev 2017 yilning 1 dekabrigacha O‘zbekiston va Qirg‘iziston umumiy chegaraning 217 kilometri bo‘yicha kelishib olishiga umid bildirdi.
• Prezidentining mamlakatimiz Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 25 yilligi munosabati bilan jazoni ijro etish muassasalarida jazo o‘tayotgan mahkumlarni afv etish haqidagi materiallarni tayyorlash chora-tadbirlari to‘g‘risidagi farmoyishi imzolandi.
• O‘zbekistonda aholini uzluksiz elektr bilan ta'minlash loyihasi ishlab chiqildi
• Rossiya Federatsiyasida «qora ro‘yxat»ga tushgan 400 ming o‘zbekistonlik mehnat migratlarini ro‘yxatdan o‘chirish ustida ish olib borilmoqda
• Toshkentdagi kollejlardan yana birida qotillik yuz berdi — bu marta yuridik kolleji o‘quvchisi boshqasini pichoqlalab o‘ldirgan.
• Oliy Majlis Senati majburiy mehnatning oldini olishga qaratilgan qaror qabul qildi
• Kelgusida paxtachilikni rivojlantirish masalalarida hafta ichida bir qator yangiliklar ro‘y berdi.