Shavkat Mirziyoyev Markaziy Osiyo va Rossiya yetakchilari uchrashuvida ishtirok etdi
O‘zbekiston Respublikasi prezidenti Shavkat Mirziyoyev 14 oktyabr kuni Ostona shahrida “Markaziy Osiyo – Rossiya” sammitida ishtirok etdi.
Uchrashuvda Rossiya Federatsiyasi prezidenti Vladimir Putin, Qozog‘iston Respublikasi prezidenti Qosim-Jo‘mart To‘qayev, Qirg‘iziston Respublikasi prezidenti Sadir Japarov, Tojikiston Respublikasi prezidenti Imomali Rahmon va Turkmaniston prezidenti Serdar Berdimuhamedov ham qatnashdi.
“Markaziy Osiyo – Rossiya” formatidagi hamkorlik, mintaqaviy va xalqaro ahamiyatga molik dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
Davlatimiz rahbari mintaqaviy sheriklikni kuchaytirish maqsadida savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya, energetika va madaniy-gumanitar sohalardagi, atrof-muhitni muhofaza qilish borasidagi aloqalarni yanada yuqori bosqichga olib chiqishga qaratilgan tashabbuslarni ilgari surdi.