Air Arabia Абу-Дабидан Тошкентга парвозларни йўлга қўйди
Air Arabia авиакомпаниясининг Абу-Дабидан учган самолёти Тошкент халқаро аэропортига келиб қўнди ва бу икки шаҳар ўртасида тўғридан тўғри авиақатновлар очилиши бўлди.
Тошкент халқаро аэропортида Air Arabia компаниялар гуруҳи ижрочи директори Адел Ал Али иштирокида матбуот анжумани ташкил этилди.
«Биз Абу-Дабидан Тошкентга тўғридан тўғри рейслар йўлга қўйилганини эълон қиламиз ва бизни қўллаб-қувватлаган барча ҳамкорларимизга миннатдорчилик билдирамиз. Ҳозирда компаниямиз томондан Шаржага ҳафтасига олти марта рейслар амалга оширилмоқда, эндиликда Абу-Дабига ҳафтасига иккита рейс қўшилмоқда. Биз фаолият юритадиган ҳар бир мамлакатда ҳеч бўлмаганда кунлик рейсларни таъминлашга интиламиз. Бу мобилликни оширади ва потенциал йўловчиларимиз учун кўпроқ имкониятлар яратади», — деди Адел Ал Али.
«Air Arabia 2020 йилдан бери бизнинг ҳамкоримиз. Аста-секин парвозлар частотасини оширмоқдамиз. Жорий йил ноябрь ойида Намангандан Шаржага рейсларни очдик. Бугун янги Абу-Даби — Тошкент — Абу Даби йўналишини очмоқдамиз. Бу биз учун ҳам, авиакомпания учун ҳам жуда муҳим воқеа», — деди Uzbekistan Airports бошқаруви раиси ўринбосари Баҳодир Мирусмонов.
Абу-Даби — Тошкент — Абу Даби йўналиши бўйича йўловчи рейслари мунтазам равишда чоршанба ва шанба кунлари Airbus А320 самолётларида амалга оширилади.
Air Arabia — штаб-квартираси Шаржада (БАА) жойлашган араб арзон авиакомпанияси бўлиб, Шаржа ва Александрия аэропортларидан, шунингдек, Марокашдаги тўртта аэропортдан Яқин Шарқ, Жануби-Шарқий Осиё, Европа, МДҲ ва бошқа мамлакатларга йўловчи ташувларини амалга оширади.